obradovic
Olympiakos deplasmanında 71-62’lik skorla mağlup olan Fenerbahçe’de koç Zeljko Obradovic maç sonunda şu açıklamalarda bulundu:

“İlk olarak Olympiakos’u tebrik ediyorum çünkü maçı kazanmayı hak ettiler. Hem savunma hem de hücum olarak çok agresif bir giriş yaptılar. Ancak özellikle savunmada çok agresiftiler. Daha enerjik  ve daha istekli oynadılar; bizden daha hızlılardı. Bu da ilk yarıdaki skoru ortaya çıkardı. İlk yarı sonunda istatistik kağıdına baktığımızda inanılmaz bir tablo vardı. Jan Vesely dışındaki tüm oyuncular 3/24 saha içi isabet oranı yakalamıştı. Bu seyirde de skor normaldi.

İkinci yarıda uyanıp geri dönmeye çalıştık. Pozitif olan, 18 sayıdan geri dönmemizdi ve en kritik bölümde, bitime yaklaşık 1:30 kala fark dört sayıyken, Dixon’ın normalde isabet bulabileceği bir üçlüğü kaçırdı. Son bir dakikada da fark dört sayıdan tekrar dokuza çıktı, bunun da neden olduğunu sorgulamalıyız. Her zaman maçlardan negatif ve pozitif sonuçlar çıkarırsınız. Bugün oynadığınız gibi oynadığınızda sorumluluk her zaman koçundur. Takımımızla ilgili her şeyi düşünmemiz gerekiyor. Çünkü reaksiyon gösterip maçın yalnızca 5-6 dakikasını oynamak yeterli değil. İyi olan, önümüzde çok maç var ve nasıl olacağını göreceğiz.

Maça Olympiakos’un çok agresif gireceğini biliyorduk. Her idmanda ve toplantıda bunu oyuncularıma anlatmaya çalıştım ama reaksiyon gördüğünüz gibiydi. Bazı oyuncularımız, maçın kaybedilmesine rağmen reaksiyon gösteriyorlar. Bazılarını değiştirmek ise mümkün değil. Bu nedenle durumumuz ve takımımızla ilgili detaylı olarak düşünmeli ve kararlar almalıyız. Bugün Olympiakos iki önemli oyuncudan (Printezis ve Agravanis) yoksun oynadı. Ancak savaştılar, benim takımımla ilgili sorunum da buydu. Biz ise, bir hazırlık maçına gelmiş gibiydik. Olympiakos’u kutluyorum. Kendileri için çok önemli bir maçı kazandılar.”