Perasovic
Mücadele karşılıklı isabetlerle başladı. Zalgiris Kaunas’ta Ulanovas ve Toupane, Anadolu Efes’te Adams ön plana çıkarken televizyon molasına 13-13’lük beraberlikle girildi. Mola dönüşü pota altında Dunston’ı iyi kullanan Anadolu Efes 1. periyodu 26-22 önde tamamladı.

Zalgiris Kaunas 2. periyoda 7-2’lik seriyle başlayıp öne geçince Velimir Perasovic mola aldı. Anadolu Efes moladan iyi dönemedi ve Ulanovas’ın sayılarıyla fark 6’ya çıkınca Velimir Perasovic bir kez daha mola istedi. Temsilcimiz bu molanın ardından kısa sürede 4-0’lık seri yakalayınca Sarunas Jasikevicius’un molası geldi. Litvanya temsilcisi mola sonrası Ulanovas’ın basketleriyle kontrolü elinde tuttu ve temsilcimiz soyunma odasına 47-44 geride gitti.

Zalgiris Kaunas 3. periyoda Davies’in basketleriyle başladı ve Anadolu Efes televizyon molasına 56-49 geride girdi. Mola dönüşü önce Jankunas ile etkili olan Litvanya temsilcisi sonrasında Valinskas’tan aldığı ekstra katkıyla üstünlüğünü korudu ve temsilcimiz son 10 dakikalık bölüme 66-61 geride girdi.

4. periyoda Davies’in sayılarıyla başlayan Zalgiris Kaunas farkı çift haneye çıkardı ve Velimir Perasovic mola aldı. Anadolu Efes molanın ardından Ledo ile hem dışarıdan hem de içeriden skor üretince Sarunas Jasikevicius mola istedi. Zalgiris Kaunas mola sonrası Jankunas’ın isabetleriyle farkı yeniden çift haneye çıkarınca Velimir Perasovic’in molası geldi. Mola dönüşü boyalı alanda Dunston’ı iyi kullanan Anadolu Efes farkı 3’e indirince Sarunas Jasikevicius molasını kullandı. Kalan bölümde Pangos’u durduramayan Anadolu Efes maçı 91-83 kaybetti.

Zalgiris Kaunas 91-83 Anadolu Efes (Maç Özeti – VİDEO)