Memphis Grizzlies genel menajeri Chris Wallace, Phoenix Suns ve Washington Wizards ile aralarında gerçekleşen fakat sonrasında bir yanlış anlaşılma dolayısıyla iptal edilen takas hakkındaki hayal kırıklığını dile getirdi.

Wallace, şu açıklamayı yaptı:

“Takasın içinde kimin olduğu konusunda oldukça açıktık. Raporların aksine, bulunan kişi Dillon Brooks değildi. Dün gece maçtayken, takımlardan birinde bulunan bir kişinin anlaşmayı sızdırmış olması, oyuncularımızla aramızda bizi çok zor bir duruma soktu. Bu ligde yaptığım 30 yıllık görev süresinde, daha önce hiç yapmadığım bir şeye zorlanmış oldum: Soyunma odasından iki oyuncuyu dışarı çekip, kendilerine takaslandıklarını söyledikten sonra, geri dönüp takaslanmadıklarını söylemek. Neyse ki MarShon ve Wayne profesyonel kişiliklerdi ve durumu onlara açıkladıktan sonra, sorun olmadığını söylediler ve önümüze baktık. Ama dün gece olan şey akıl ermez bir şeydi. Bizim tarafımızdan, net bir şekilde bunu belirttik: Dillon Brooks takasın içinde değildi.”

İptal olan bu takasta Trevor Ariza Phoenix Suns’tan Washington Wizards’a, Kelly Oubre Memphis Grizzlies’e ve Austin Rivers, Wayne Selden ve MarShon Brooks ise Phoenix Suns’a gidiyordu. Anlaşmada Wizards her iki takımla görüşmüştü fakat Grizzlies ile Suns direkt olarak görüşme yapmamıştı. Takımlar bu anlaşma üzerine el sıkışmıştı ve resmi evraklar gitmişti.

Lakin evrakların imzalanması ve anlaşmanın resmiyet kazanmasına sıra gelince bir yanlış anlaşılma olduğu fark edildi. Phoenix Suns, Memphis Grizzlies’ten Dillon Brooks’u aldığını düşünmüş ve gelen oyuncunun MarShon Brooks olduğunu fark edince bunun düzeltilmesini istemişti. Memphis ise ilk andan itibaren MarShon Brooks’u önerdiklerini ve Dillon Brooks’u veremeyeceklerini iletmişti. (Sporx)