jamar-smith
Unicaja Malaga son çeyrekte yaptığı geri dönüşle EuroCup şampiyonu oldu! 18-0’lık seri yakalayan Unicaja Malaga gelecek sezon Euroleague’e katılım hakkı da elde etti.

Unicaja Malaga maça çok iyi bir başlangıç yaptı. Skoru 10-2’ye getirmelerine rağmen Valencia çeyreğin diğer 5 dakikasını daha iyi oynadı ve Sastre ve Dubljevic’ten peş peşe gelen üçlüklerle bir anda öne geçti ve ilk çeyreği 22-18 önde kapattı. Dubljevic’ten skor katkısı almaya devam eden Valencia çeyreğin başında en büyük farkı yakalayarak 26-18 öne geçti. Kalan bölümde iki takım da iyi savunma yaptı ve devreye 5 dakika kala Valencia çift hane farkı yakaladı, 31-21. Kalan bölümde Brooks ile skor bulan Malaga farkı azalttı ve devreye 33-30 ile 3 sayı farkla geride gitti.

İkinci yarıya Valencia iyi başladı. Dubljevic, San Emeterio ve van Rossom’un basketleriyle fark yeniden çift hanelere çıktı, 47-35. Çeyreğin sonunda Unicaja Malaga’da Alen Omic oyundan atılınca ve kritik hücumlardan boş dönen Plaza’nın öğrencileri 8’e kadar indirdiği farkı daha fazla azaltamadı. Son çeyrekte hücum ribauntlarına rağmen peş peşe hücumlardan boş dönen Valencia karşısında Unicaja Malaga farkı bitime 4 dakika kala üçlük isabetleri sayesinde 2’ye kadar indirdi, 56-54. Moladan da basket çıkaramayan Valencia karşısında Brooks ile Malaga çift haneli farktan geri dönerek skoru 56-56’ya getirdi. Hücumda boş şutları değerlendiremeyen ve 56’ya takılıp kalan Malaga 5 sayı daha buldu ve 18-0’lık seriyle 56-61 öne geçti. Kalan bölümde de maça ortak olmak için hamle yapamayan ve 56’dan sonra sadece faul çizgisinden isabet kaydeden Valencia, Unicaja’ya evinde mağlup oldu. Böylelikle seriyi 2-1 kazanan Unicaja Malaga hem EuroCup şampiyonu oldu hem de gelecek sezon Euroleague’e katılma şansı elde etti.

Valencia 58-63 Unicaja Malaga (Maç Özeti – VİDEO)