A Milli Erkek Takımımızın Ankara Spor Salonu’nda Karadağ’ı mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Ufuk Sarıca ve Furkan Korkmaz mücadeleyi değerlendirdi.

Ufuk Sarıca: “Bizim için zorlu bir başlangıçtı. Kadroyla hissetmemiş olabilirsiniz ama Karadağ çok sert ve fiziksel oyun oynayan, Slovenya’yı da deplasmanda yenen bir ekip. Tahmin ettiğimiz gibi çok sert bir maç oldu. İstediğimiz farkla galibiyete ulaştık. Kazanmak beni mutlu ediyor. Tüm maçı önde götürmek her zaman kolay değil. Erken zamanda fazla sayıda faul alan oyuncularımız nedeniyle ritim kaybettik. Üç sayı çizgisinin gerisinden çok isabet bulamadık. Boyalı alanda Semih, Ersan ve Ege’nin katkısı bizi rahatlattı. Boyalı alandan sayı bulduğumuzda, faul kaçırdığımız günde bile 79 sayı bulduk. Bir kaç eksikliğimiz var. Şimdi Slovenya’da kazanıp dönmeyi ülkemize hedefliyoruz. Ankara seyircisine de atmosfer için teşekkür ediyorum. Bir kez daha kazanmak hepimizi mutlu ediyor.”

Furkan Korkmaz: “Bu maçın bizim açımızdan önemi büyüktü. Çünkü maçı kaybetmemiz durumunda, hedefimize ulaşamayacaktık. İlk hedefimizi gerçekleştirdik. Keyifli basketbol oynadık. Çok güzel bir atmosfer vardı. Şimdi önümüzde Slovenya maçı var. Kazanacağımızı umuyorum. Herkesin eline sağlık.”