u18
U18 Avrupa Şampiyonası 16-22 Aralık tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek.

U18 Genç Erkek Milli Takımımızın da mücadele edeceği Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası, 16-22 Aralık tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek. Ay Yıldızlılarımız, B Grubu’nda Almanya, Finlandiya ve Yunanistan ile karşılaşacak. Turnuva süresince tüm mücadeleler, FIBA’nın Youtube kanalından naklen yayınlanacak.

Maçlarını Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynayacak olan Genç Erkek Milli Takımımız, ilk olarak 16 Aralık Cuma günü Yunanistan ile karşılaşacak. 17 Aralık Cumartesi günü Finlandiya ve 18 Aralık Pazar günü de Yunanistan ile karşı karşıya gelecek Ay Yıldızlılar, B Grubu’nu ilk iki sırada tamamlaması halinde Çeyrek Finale yükselecek.

20 Aralık Salı günü oynanacak Çeyrek Final maçlarının ardından yarı finalistler ve beşincilik – sekizincilik sıralama karşılaşmaları yapacak takımlar netlik kazanacak. 21 Aralık Çarşamba günü oynanacak maçlarda finale yükselen takımlar belli olurken, 22 Aralık’taki final mücadelesinin ardından  Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası tamamlanacak.

Turnuvayı ilk beş sırada bitiren ekipler, 1-9 Temmuz 2017 tarihlerinde Mısır’ın Cairo şehrinde düzenlenecek U19 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde ederken son üç sıradaki takımlar 2017’de B Grubu’nda mücadele edecekler.

2016 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda İlk Tur grupları ve maç programı şöyle:

A Grubu
İspanya
İtalya
İsveç
Hırvatistan

16 Aralık Cuma
14:00 İspanya – Hırvatistan
16:15 İtalya – İsveç

17 Aralık Cumartesi
14:00 İsveç – İspanya
20:45 Hırvatistan – İtalya

18 Aralık Pazar
16:15 İsveç – Hırvatistan
20:45 İspanya – İtalya

B Grubu
Türkiye

Almanya
Finlandiya
Yunanistan

16 Aralık Cuma
18:30 Türkiye – Yunanistan
20:45 Almanya – Finlandiya

17 Aralık Cumartesi
18:30 Finlandiya – Türkiye
20:45 Yunanistan – Almanya

18 Aralık Pazar
18:30 Türkyie – Almanya
18:30 Finlandiya – Yunanistan

C Grubu
Letonya
Bosna Hersek
İsrail
Litvanya

16 Aralık Cuma
14:00 Bosna Hersek – İsrail
16:15 Letonya – Litvanya

17 Aralık Cumartesi
14:00 Litvanya – Bosna Hersek
16:15 İsrail – Letonya

18 Aralık Pazar
14:00 İsrail – Litvanya
20:45 Letonya – Bosna Hersek

D Grubu
Fransa
Sırbistan
Slovenya
Rusya

16 Aralık Cuma
18:30 Fransa – Rusya
20:45 Sırbistan – Slovenya

17 Aralık Cumartesi
16:15 Slovenya – Fransa
18:30 Rusya – Sırbistan

18 Aralık Pazar
14:00 Slovenya – Rusya
16:15 Fransa – Sırbistan