burak-goren
Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyon olan ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Türk Telekom, teknik kadro ile yoluna devam ediyor.

Türk Telekom Başkanı Şükrü Kutlu, baş antrenör Burak Gören ve Genel Menajer Cenk Duraklar ile teknik kadronun 2018-2019 sezonuna kadar devam eden sözleşmelerinin 2019-2020 sezonunun sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.

Şampiyonluğa ulaşan kadroyu koruyup başarılı olacak sağlam karakterli isimleri transfer edeceklerini söyleyen Şükrü Kutlu, “Türk Telekom sürekli zirveye oynayacak. Burak Gören’e güveniyoruz. Yönetim olarak yalnızca bugünü değil geleceğe de önem veriyoruz. İstikrar adına bu kararı verdik. Kalıcı başarı için önümüzdeki sezonu kapsayan sözleşmeleri yeniledik.” ifadelerini kullandı.

Ankara’ya kupalar getirmek istediklerini belirten Şükrü Kutlu, “Ankara başarıya önem veren bir şehir. En büyük hedefimiz gittiğimiz turnuvalardan kupalarla dönmek. Kısa bir aranın ardından tekrar Süper Lig’e yükseldik. Taraftarlarımıza keyif vermek istiyoruz. Süper Lig şampiyonluğu da dahil olmak üzere Avrupa’da başarıyı zorlayacağız. Doğru anahtarı bulursak açamayacağımız kilit yok. Buralarda başarılı olmak için hayal olmaz.” şeklinde konuştu.

Süper Lig’de adından söz ettirecek bir kadro kuracaklarını aktaran Şükrü Kutlu, “Baş antrenör Burak Gören ve ekibinin işine hiç karışmadık. Onlara hem saha içi hem de saha dışı destek olduk, onlar da şampiyonluğa ulaşarak güvenimizi boşa çıkarmadı. Baş antrenör Burak Gören’in talepleri doğrultusunda transferler yapacağız. Bu konuda en çok özen gösterdiğimiz nokta sağlam karakterli ve profesyonel isimlerle çalışmak olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.