Türk Telekom Zenit karşısında gruptaki iddiasını devam ettirebilme adına önemli bir maça çıkacak.

Türk Telekom, EuroCup C Grubu 6. hafta maçında sahasında Rusya’nın Zenit takımıyla karşılaşacak. Temsilcimiz geride kalan 5 maçta 2 galibiyet 3 mağlubiyet elde ederken, aldığı 2 galibiyet peş peşe son 2 haftada Trento ve Partizan karşısında geldi.

Rakip Zenit St Petersburg ise 3 galibiyet 2 mağlubiyet ile grupta Türk Telekom’un bir basamak üstünde 3.sırada yer alıyor. İki takım arasında Rusya’da oynanan ilk maç 91-80 ile Zenit üstünlüğüyle sona ermişti.

İlk maçı hatırlayalım (Zenit St Petersburg 91-80 Türk Telekom)

Mücadele karşılıklı isabetlerle başladı. Zenit’te Voronov, Türk Telekom’da Stimac ön plana çıkarken ilk 4 dakika 8-8’lik beraberlikle geçildi. Kalan bölümde Zenit’te Jennings ile Karasev’i durduramayan Türk Telekom, 1. periyodu 28-18 geride tamamladı.

Türk Telekom 2. periyoda hızlı bir giriş yaptı ve Stimac’ın etkili oyunuyla ilk 5 dakika sonunda farkı 2’ye kadar indirdi. (34-32) Kalan bölümde Zenit’in Jennings ve Trushkin ile farkı çift haneye çıkarmasına engel olamayan Türk Telekom, soyunma odasına 51-37 geride gitti.

3. periyotta Türk Telekom, Metin Türen ve Stimac ile geri dönmeye çalışsa da Zenit, Karasev ve Reynolds ile farkı 20’nin üzerine çıkarınca temsilcimiz son 10 dakikalık bölüme 73-52 geride girdi.

Türk Telekom, 4. periyotta Landesberg, Metin Türen ve Fikret Can Akın ile farkı tek haneye kadar indirse de geri dönüşü tamamlayamadı ve Zenit’e 91-80 kaybetti.