weems-muhaymin
Bu sezon normal sezonu ikinci sırada bitirdikten sonra Play-Off’ta da final oynama başarısı göstererek oldukça başarılı bir sezonu gerisinde bırakan Tofaş’ta gözler gelecek sezona çevrilmiş durumda.

Bursa temsilcisi ilk transferini Demonte Harper‘ı alarak gerçekleştirirken, Anadolu Efes’ten Muhaymin Mustafa ve Beşiktaş’tan ayrılan Kyle Weems transferleri de kısa süre içerisinde resmi olarak açıklanacak.

Tofaş’ta ayrıca geçen sezonun kadrosunda yer alan yabancı oyuncuların durumu da belli oldu. Hızlı Hücum kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre, Josh Owens, skorer forvet Tony Crocker ve sakatlığı nedeniyle sezonun son bölümünü kaçıran Ivan Paunic gelecek sezon Tofaş’ın kadrosunda olmayacakken, Sammy Mejia ve Kenny Kadji ile ise yola devam edilecek.

Geçen sezonun son aylarında yakaladığı çıkış ve takıma yaptığı liderlik ile dikkat çeken ve şu an NBA Yaz Ligi’nde forma giyen Pierria Henry ise başta Olympiakos olmak üzere Euroleague takımlarının radarında. ABD’li guard, kariyerine daha üst seviyede devam etmek istiyor ve Tofaş, Henry’nin durumuna göre transferde adım atmaya devam edecek.