Kevin Durant, dün gece Houston Rockets – Golden State Warriors serisinin 1. maçında attığı 35 sayı sonrası, “böyle anlar için biçilmiş kaftan olduğunu” söyledi.

Koç Steve Kerr ise, KD’nin playoff dönemini Michael Jordan’ın performansına bahsetti ve 1. turda LA Clippers’a karşı oynanan 2. maçtan sonra, Golden State’i taşımak zorunda olduğunu söyledi.

Kerr’ün açıklamaları şu şekildeydi:

“Michael adında bir adam var. Soyadını hatırlamıyorum… Kevin’in geçen haftadan beri oyunu akıl alır gibi değil. Bu hafta bunu birkaç kez söyledim: Kendisi Dünyadaki en yetenekli basketbol oyuncusu. Bu oyunu oynamış en yetenekli basketbolculardan biri. Onun gibi biri hiç olmadı. 2.13 boyunda, top sürebilen, üçlük atabilen, pas veren, savunma yapan. İnanılmaz bir yetenek. Sanırım 2. maçı Clippers’a kaybettikten sonra, bir tık seviye atlayıp bizi de beraberinde taşımak zorunda gibi hissettiğini düşünüyorum. Ve yaptığı da olarak buydu.”

“ATTIĞIM SAYIYA VEYA ŞUTLARA BAKMIYORUM”

Son 5 maçında 40.2 sayı ortalamayla oynayan KD, oyunun “iki tarafında da” iş görmeye başladığını şöyle belirtti:

“Yolculuk boyunca her durak – sanırım böyle anlar için biçilmiş kaftanım. Bu noktaya kadar bir oyuncu olarak çok şey öğrendim, ve sanırım her şeyi bir araya getirmeye başlıyorum. Attığım sayılara veya kullandığım şutlara bakmıyorum, her pozisyona ayrı odaklanıyorum.” (Sporx)