Golden State Warriors süperstarı Steph Curry, takım arkadaşları Kevin Durant ile Draymond Green’in bu hafta başında oynanan LA Clippers maçı sırasında yaptıkları sözlü tartışma sonrası yaşananları, takımın “ele alış biçiminden ötürü gurur duyduğunu” söyledi.

Curry, tüm yaşananlarla ilgili düşüncelerini şöyle aktardı:

“Öncelikle oynayamamak çok kötü. Buna benzer bir şey olduğunda takımla birlikte olamamak berbat. Ama takım olarak bunun üstesinden geliş şeklimiz, Draymond’ın, KD’nin bunu yapma şekli tamamen profesyonelceydi ve asıl önemli olanın takım olduğunu anladıklarını gösterdi. Aramızda yaptığımız tüm konuşmalar, gerek bire bir, gerekse ekip halinde olsun, bunu hep aklımızda tuttuk.”

“BUNLAR DİKKATİMİZİ DAĞITMAMALI”

“Bu sene oldukça özel bir şey yapma fırsatımız var. Yolumuzun üzerinde bazı inişler çıkışlar olacak, gerek kendimizden, gerekse dışarıdan kaynaklanan…”

“Günün sonunda, hiçbir şey dikkatimizi hedefimizden ayırmamıza neden olmamalı. Bu tarz olaylar dağılmak ve ayrılmak için çok büyük olanaklar. Ama böyle bir şey olmayacak.”

“İlişkilerinde çok büyük bir eşitlik var. Beraber şampiyonluklar kazandık. İkisi de birbirini en iyi haline getirdi. Tabii daha önce bu tarz bir talihsizlik yaşamamışlardı. Bazı şeylerin tabii düzeltilmesi lazım, ama günün sonunda ikisi de, eğer bu sene şampiyon olamazsak bunun nedenleri olmayacaklarını anlıyorlar.” (Sporx)