Golden State Warriors yıldızı Steph Curry’nin bu geceki Toronto Raptors karşılaşmasında sakatlığından dönemeyeceği, ancak Golden State koçu Steve Kerr’ün ifadesine göre Cumartesi gecesi oynanacak Detroit Pistons maçında forma giyebileceği açıklandı.

8 Kasım’dan beri sakatlığından ötürü kadro dışı olan Curry, bu hafta başlarında antrenmanlara dönmüştü. Kerr, Warriors’ın spor tıbbı ve performans direktörü Rick Celebrini’nin Curry’ye iki gün daha dinlenmesi gerekriğini söylediğini açıkladı.

Kerr, açıklamasında şöyle konuştu:

Steph Perşembe oynamayacak. Oynamak istiyor. Oynamaya hazır. Ayrıca ekstra tedbirli olacağız. Rick bu konuda oldukça iyi hissediyordu ve yıllara dayanan deneyimlerine dayanarak, fazladan dikkatli olmanın mantığını gösterdi ve beklemeye karar verdi. Detroit’te oynayacak.”

“Oynamak için can atıyor. Toronto’da oynamayı çok seviyor. [Babası] Dell’in Raptors’da oynadığı zaman burada olması üzerine büyük hatıraları var. Oynamak için can atıyor ama biz Rick’e çok güveniyoruz. Rick işinde gerçekten çok iyi. Hakkında konuşmanın ve iki gün daha fazla temkinli olmak için beklemenin çok mantıklı olduğunu düşünüyor, ve biz de bunu yapacağız.”

“BİRAZ HAYAL KIRIKLIĞI OLDU”

Curry ise oynamayı çok istediğini, fakat durumu işi bilenlerin eline bıraktığını açıkladı.

Kör, “Bizden sorumlu olan ve belirli durumlarda kendimizi koruyup korumadığımızdan emin olmaya çalışan çok akıllı insanlara sahibiz. Açıkçası, üç hafta oldu, bu yüzden geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Sürenin sonu yakın olduğu için tabii ki heyecanlıyım. Toronto’ya gelmeyi seviyorum, bu yüzden biraz hayal kırıklığı oldu.”

Warriors’ta ayrıca Draymond Green (ayak parmağı) ve Alfonzo McKinnie (ayak) olmadan bir süre devam edecek. (Sporx)