filipovski
Banvit baş antrenörü Saso Filipovski, Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubu 7. haftasında Bakken Bears’ı 99-82 yendikleri maçın ardından konuştu.

Saso Filipovski’nin açıklamaları şu şekilde:

“Bugün hücumdan çok memnunum ama savunmadan hiç memnun değilim. Rakibin kolay geri dönüşlerine izin verdik. Hücumda çok cesur ve iyi atışlar bulduk. Çok iyi bir hücum performansımız vardı ama savunma için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ama sonuç olarak önemli bir galibiyetti. Son olarak da buraya gelen taraftarlarımıza teşekkür ederim.”

Bakken Bears koçu Steffen Wich ise “Türk Basketbolu’nun ne kadar önde ne kadar iyi seviyede oynandığını bilerek buraya geldik. Bunlarla beraber iki tane sakat oyuncumuz da vardı. Fakat son 8 dakikaya kadar oyun içinde kaldığımızı söyleyebilirim. Bu bizim adımıza başarı idi. Banvit bugün çok ekstra şutlar buldu. Ama benim bugün mutlu olduğum bir konu Banvit gibi bir takıma ribaundlarda üstün gelemezsiniz. Fakat biz bunu bugün başardık. Son olarak da buradaki deneyim için çok mutluyuz. Gösterilen ilgi ve misafirperverlik için de Banvit’e teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.