Philadephia 76ers’ın, bu yazın serbest oyuncu döneminde Tobias Harris ve Jimmy Butler’ı aynı anda kaybedebileceği iddia edildi.

Sixers, geride kalan 2018-19 sezonunda, her ikisi de bu yaz serbest oyuncu olacak Harris ve Butler’ı alarak küçük bir kumar oynamıştı. Bununla birlikte, Toronto Raptors’a playoffların ikinci turundaki 7. maçta elenmeleri sonrası, şimdiki iddialara göre bu kumarları tutmadı.

Harris ve Butler’ın bu yaz piyasada özellikle de Kevin Durant ve Klay Thompson gibi oyuncuların sakatlanmasıyla oldukça dikkat çekmeleri bekleniyor.

“İKİSİ DE GİTSE ŞAŞIRMAM…”

Bleacher Report’tan Howard Beck, Sixers’ın sonunda serbest oyuncu dönemindeki her iki yıldızı da kaybedebileceğine inanıyor:

“Bu hafta Sixers’ın Tobias Harris ve Jimmy Butler’dan birini, hatta belki ikisini de kaybedeceğinin konuşulduğunu çok güçlü bir şekilde duydum. Bununla ilgili bir şüpheci olmak gerekse de, Jimmy Butler ve Tobias Harris (ya da ikisinden biri) başka bir yere giderse şaşırmam. Sixers’ın bu kadroda garip dinamikleri var.”

İki yıldızın yanı sıra, Sixers ayrıca bu sezon sonunda çok fazla talibi olması beklenen JJ Redick’i de kaybedebilir. (Sporx)