Zipser
NBA takımlarından Chicago Bulls’un Alman forveti Paul Zipser, ülkesinin basınına önemli açıklamalar yaptı.

Zipser, ilk yılıyla ilgili “İlk yıl çok iyi gidiyordu. Takıma nasıl yardımcı olabileceğimi gösterdim. Bulls’un benim gibi birine ihtiyacı vardı. Birbirimizden faydalandık. Bu yüzden başarılı olduk.” ifadelerini kullandı.

Alman oyuncu, ikinci yıl hakkında “İkinci yıl çok farklıydı. Sakatlığımla uğraşıyordum. Ne olduğu belli değildi. Aklımı basketbolda tutmak benim için zordu. Bunu iyi idare etmedim. Yine de sakatlık bir mazeret olmamalıdır.” şeklinde konuştu.

Paul Zipser, geleceğiyle alakalı olarak “Kariyerim için eminim ki böyle bir yılı yeniden yaşamak istemiyorum. Bulls’un Temmuz ortasına kadar bir opsiyonu var, o zamana kadar beni tutmak isteyip istemediklerini söylemek zorundalar. Artık istemiyorlarsa şaşırmam. Aslında eminim ki yakında Chicago’da oynamayacağım. Genel olarak NBA’in büyük bir hayranıyım. Benim için mantıklı olan iyi bir teklif varsa orada kalmak olacak. Aksi takdirde, Avrupa’da tekrar oynamakta bir problemim yok. Amerika’daki tarzı gerçekten çok seviyorum, farklı oynuyorlar, bu benim için iyi. Eğer Bulls’a benzer olacağını düşündüğüm teklifler varsa, o zaman bunu yapmayacağımdan eminim.” dedi.