orhun-ene
Spor Toto Basketbol Ligi 2. hafta maçında Galatasaray Odeabank’a mağlup olan TOFAŞ’ta baş antrenör Orhun Ene son iki maçtır rakiplerini takip ettiklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, “Takip maçı oynuyoruz. Rakibi takip ederek oyun içinde kalmaya çalışıyoruz. Oynadığımız iki takım Euroleague takımı. Potansiyel ortaya koyuyoruz ama bizim daha çok basketbolumuzu geliştirmemiz lazım. Maçın içinde iniş çıkış göstermeyi anlamak mümkün değil. Daha detaylı üzerinde duracağız. Oyunun geneline çıkışta olduğumuz anları daha çok yayacağız. Zor iki tane maçla başladık. İki takım da Euroleague’de oynuyor. Bizim için lig bundan sonra başlıyor. Bundan sonra kendimize iyi pozisyon almak için geliştirmemiz gerekiyor. Güzel bir kalabalık seyretti maçımızı. Güzel bir atmosfer vardı. Maçın sonunda da güzel bir maç oldu. Kaybettik ama çalışmamız gerekiyor” dedi.

YİĞİT ARSLAN: GERİ GELDİK AMA MAALESEF KAZANAMADIK

Mavi Beyazlı takımın genç oyuncusu Yiğit Arslan, hafta başından beri bu maça hazırlandıklarını belirtirken, ”Bursalı basketbolseverlere öncelikle çok teşekkür ediyorum. Müthiş bir atmosfer vardı. Onların da oyuna dahil olmasıyla skora ortak olduk. Bu maçı kazanmayı çok istiyorduk ama maalesef son saniyede yediğimiz basketle mağlup oldu. Ligin henüz başı. Gelecek hafta hedef maçlarımızdan birine çıkacağız. O maçı kazanarak çıkışa geçmek istiyoruz” diye konuştu.