Tofaş koçu Orhun Ene, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19. hafta erteleme maçında Galatasaray Doğa Sigorta’ya 76-75 yenildikleri karşılaşmanın ardından konuştu.

Kendileri için önemli bir maç oynadıklarını belirten Ene, “Eksik oyuncumuz olsun, olmasın. Fark etmez. Biz her maça kazanmak için çıkan bir takımız. Oyunun genelinde esasında enerjimiz bitmese, bu kadar yorulmasaydık oyunun sonunda da çok basit kaçırdığımız atışlar var. Muhsin pota altı kaçırdı, Kenny Kadji zaten sakatlığından dolayı bu hafta idman yapamadı, oyunun sonunda o da düştü. Maçı kazanma adına kısıtlı rotasyonumuzda yapılacak hamleleri yapıp, doğru basketbolu ortaya koymaya çalıştık. Bench’ten gelen oyuncuların biraz daha fazla katkı vermesini beklerdik. Yüzde 50 daha fazla katkı alsaydık sonuç çok daha farklı olacaktı ama neticede kaybettik. Galatasaray kaliteli bir takım, iyi basketbol oynuyorlar. Bizim de maalesef sezonun bu döneminde hiç beklemediğimiz talihsiz sakatlıklarla beraber bir sıkıntı yaşıyoruz” dedi.

Takımda yaşanan sakatlıkların kimine göre bir handikap olduğunu ancak az oynayan oyuncular için de bir fırsat olduğunu belirten Orhun Ene, “Eğer bu fırsatı biraz daha iyi kullanmış olsaydık görevimizi yerine getirecektik. Barış’ın ortaya koyduğu organizasyon ve katkıda Sammy Mejia’nın pasaportundaki yaşına bakmadan saha içerisinde vermiş olduğu mücadele, Kenny Kadji’nin sakatlığına rağmen oynama arzusu, Kyle Weems’in bütün bu gayretleri… Maçtan önce de konuştuk; bunu galibiyete çevirdiğimiz zaman kendi adımıza çok önemli bir gün olacaktı. Ama maalesef kendi kaçırdığımız son topla maçı kaybetmiş olduk. Galatasaray’a hem sezonun kalanında, hem play-off mücadelesinde başarılar diliyorum. Şimdi önemli 4 maç bizi bekliyor. Önce sakatlarımızın iyileşmesini bekleyeceğiz. Gaziantep maçı çok önemli. Ona hazırlanacağız. Bu maçtan sonra da bir ara olacak bizim için. O arayı da iyi değerlendirebilirsek play-off için hazır olacağız” diye konuştu.

Keyifli bir basketbol oynadıklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “Rakip kim olursa olsun biz bir organizasyon ve sistem içerisinde kalma gayreti içerisindeyiz. Bu seviye 3 senenin sonunda gelmiş olduğumuz seviye. Bu beni mutlu ediyor. Sahada oynayan genç oyuncuların çokluğu, tecrübeleri çok az ama onlar da istenilen düzeye geldiği zaman takım olarak da arzu ettiğimiz seviyeye gelmiş olacağız” ifadelerini kullandı.