Pianigiani
La Gazzetta dello Sport’un haberine göre Olimpia Milano’da baş antrenörlük görevi için adaylar artıyor.

Bu sezon hayal kırıklığı yaratan Milano, Hırvat koç Jasmin Repesa ile yola devam etmeyecek ve gelecek sezon için 5 aday belirledi.

Bu isimler şu şekilde: David Blatt, Joan Plaza, Simone Pianigiani, Pablo Laso, Massimo Cancellieri

David Blatt’in Darüşşafaka Doğuş ile yaptığı sözleşme 1 yıl daha sürüyor ancak önümüzdeki sezon Turkish Airlines Euroleague’de oynamayacak olan Daçka’da kalması beklenmiyor. Blatt, Dimitris Itoudis’in ayrılması durumunda CSKA Moskova’nın bir numaralı adayı konumuda yer alırken Maccabi Tel Aviv ve Barcelona’nın da ilgisi biliniyor.

Bu sezon Unicaja Malaga’yı Eurocup şampiyonu yapan ve gelecek sezon için Euroleague biletini alan Joan Plaza da adaylardan biri.

Milano Başkanı Livio Proli, Simone Pianigiani’ye büyük bir saygı duyuyor. Pianigiani, Siena ile İtalya’da bütün kupaları kazandı. Şu anda Hapoel Jerusalem’i çalıştıran İtalyan koçun sözleşmesinin bitimine 1 yıl daha var.

Pablo Laso’nun sözleşmesi gelecek sezonu da kapsıyor fakat Real Madrid’in çıkma seçeneği var. İspanya temsilcisiyle bütün kupaları kazanan Laso, La Gazzetta dello Sport’un haberine göre Milano’ya teklif edildi.

Milano’da Luca Banchi ve Jasmin Repesa’nın yardımcılıklarını yapan Massimo Cancellieri de bir seçenek olabilir.