gentile
Olimpia Milano ve Alessandro Gentile arasındaki ipler kopuyor.

La Gazzetta dello Sport’un haberine göre Alessandro Gentile’nin menajeri Riccardo Sbezzi, oyuncusunun sözleşmesinin feshi üzerine anlaşmaya varmak için yakında Olimpia Milano ile bir görüşme gerçekleştirecek. Gentile’nin kontratı gelecek sezon da devam ediyor fakat oyuncu Olimpia Milano’nun planları arasında yer almıyor.

Öte yandan Galatasaray’ın eski oyuncularından Pietro Aradori’yi kadroya katmaya yakın olan Virtus Bologna, Gentile için de nabız yokluyor. Olimpia Milano’nun Gentile’yi serbest bırakması halinde Virtus Bologna yıldız oyuncuyu renklerine bağlamak için harekete geçecek. İtalya Basketbol Ligi’ne geri dönen Virtus Bologna, tecrübeli basketbolcu Marco Cusin ile de ilgileniyor.

Bu sezona Olimpia Milano’da başlayan Gentile, kulüp başkanı Livio Proli ile karşılıklı anlaşmaya vararak takımdan ayrılmıştı. Daha sonra Panathinaikos’a kiralanan Gentile, 3 ay sonunda gösterdiği performansın yeterli olmaması ve saha dışı problemlerle gündeme gelmesi nedeniyle Yunanistan ekibi tarafından kadrodan kesilmişti. Nisan ayının başında Hapoel Jerusalem’e katılan Gentile’nin İsrail macerası da yalnızca 2 ay sürdükten sonra taraflar yollarını ayırmıştı.