Fenerbahçe formasıyla EuroLeague MVP’si seçilen ve daha sonra kariyerine NBA’de devam eden Nemanja Bjelica, basketbolu Sacramento Kings’te bırakmak istediğini söyledi.

Nemanja Bjelica, Basketball Sphere’ye yaptığı açıklamada, “Sacramento’da bizden birileri olunca tercih etmek daha kolay oldu. Minnesota’daki preformansımla yeni bir şansı hak etmiştim. Vlade Divac ve Peja Stojakovic, bu takıma neler katableceğimi anlattılar ve ben de çk çabuk uyum sağladım. Sacramento’yu çok sevdim.” ifadelerini kullandı.

NBA’de ilk kez mutlu olduğunu dile getiren Bjelica, “Burada oynamayınca gerilmiyor, stres olmuyorum. Daha çok şut atmalıyım, skor üretmeliyim demiyorum. Sacramento’da oynadığım için çok mutlu ve huzurluyum.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Playoff ısrarlarını son ana kadar sürdüreceklerini belirten Bjelica, “Bu ay, elimizden geldiğince mücadele edeceğiz ve San Antonio Spurs ve Los Angeles Clippers’ın takılmasını bekleyeceğiz. Sezon başında herkes bizi 20 galibiyet civarında bir takım olarak görüyordu. O beklentileri çoktan aştık. Fakat, bizde daha fazlası da var. Bu sezon playoff yapmaya çalışacağız ama yapamasak bile bu takımın geleceği çok parlak.” dedi.

Kariyerini Kings’te devam ettirmek istediğini söyleyen Bjelica “Sonunda doğru takımı buldum diyebilirim. Sacramento Kings’teki idareciler ve çalışanlar bana inanıyor. Kendimi iyi hissediyorum. Kariyerimi Sacramento Kings’te noktalamak istiyorum.” diyerek sözlerini noktaladı. (Sporx)