Toronto Raptors ve Golden State Warriors arasında oynanan NBA Finalleri 1. maçı, ABD’de son 10 yılın en az izlenen Final serisi maçı olmakla birlikte, Kanada’da en çok izlenen NBA maçı oldu!

SportsMediaWatch.com tarafından yayınlanan bir rapora göre, Warriors ve Raptors arasındaki ABC kanalında yayınlanan 1. maç, dev medya ağı tarihinde en düşük reytingli Final oyunlarından birisi oldu.

SON 10 YILIN EN KÖTÜ REYTİNGİ!

Rapor şu şekildeydi:

“Perşembe günkü Warriors – Raptors NBA Finalleri 1. maçı 10.1 reyting aldı ve geçen yıl yayınlanan Cavaliers – Warriors maçından %18 (12.3), 2017’de yayınlanan Cavaliers – Warriors maçından ise %19 reyting düşüşü gerçekleşti.”

“10.1, NBA Finallerinin 1. maçları arasında, son 10 yıldan beri (Magic – Lakers maçı) en düşük seviye(8.9). Ayrıca 2013’deki Heat – Spurs arasındaki serinin 3. maçından beri en düşük NBA Finalleri maçı reytingi (10.0).”

%18’lik düşüş, 2005’ten bu yana yayınlanan Final serisi 1. maçları arasında yüksek olanı. (Pistons – Spurs, -%24).

KANADA’DA NBA TARİHİ REKORU KIRILDI

Raptors – Warriors serisi arasında geçen 1. maç, 7.4 milyon Kanadalıya izleyiciye ve ortalama 3.3 milyon izleyici kitlesine ulaştı. Bu da bu maçı, Kanada’da en çok izlenen NBA maçı yaptı.

Raptors, ligdeki 24. yılında ilk defa Finallere çıktı ve son iki yılın şampiyonu Warriors’a karşı oynuyor. Reytinglerdeki düşüşün, bazı tarafların Raptors hakkında fazla bir şey bilmediği ya da üst üste beşinci yıldır Final serisinde bulunan Warriors’ı görmekten bıkan seyirciler yüzünden olduğu tahmin ediliyor. (Sporx)