Milli Takımımız Karadağ karşısında üçüncü çeyrekte 8 sayı farkla önde olmasına karşın son bölümde 9 sayı farkla geriye düştü fakat buna rağmen geri dönüş için adım attı ancak sonunu getiremedi ve sahadan 71-66 mağlup ayrıldı.

Düşük tempoda başlayan karşılaşmada Doğuş, Oğuz ve Metecan’ın basketleriyle Millilerimiz ilk 5 dakikayı 7-8 önde geçti. Kalan bölümde Tolga’dan da skor katkısı alan Türkiye, iyi savunmasıyla ilk çeyreği 13-17 önde kapattı. İkinci periyotta ise maç tempo kazandı. Üstünlüğün sürekli el değiştirdiği bölümde Wilbekin ve Sertaç ile skor bulan Milliler, yeniden skoru sürükleyen taraf oldu ve devreyi de 37-38 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe de iyi başlayan Türkiye, boyalı alanı Berkan ve Semih’ten gelen sayılarla iyi kullandı ve ilk yarıda bulamadığı üçlük isabetlerini de bulunca 25. dakikayı 43-51 önde geçti. Ancak periyodun geri kalanında Karadağ geri döndü. Ivanovic ve Dubljevic’ten peş peşe gelen 3 üçlükle öne geçen ev sahibi, son periyoda da 58-55 önde girdi. Son çeyrekte Türkiye hücumda büyük sıkıntı yaşadı. İlk 5 dakikada sadece 2 sayı bulan Milliler, 66-57 ile farkın 9’a çıkmasına engel olamadı. Kalan bölümde Wilbekin ve Doğuş’un skorlarıyla hücumlardan boş dönen Karadağ karşısında farkı 3’e indiren Millilerimiz, Semih’e çıkan sportmenlik dışı faulden doğan serbest atışları kaçırıp takip eden hücumdan da boş dönünce maçı dengeleme fırsatını kaçırdı ve kalan bölümde de hamle yapamayınca karşılaşmadan 71-66 mağlup ayrıldı.

Skor dağılımları