Fenerbahçe Beko oyuncularından Melih Mahmutoğlu, Euroleague 2019 Final Four Medya Günü’nde konuştu.

“Tekrardan burada olmak bizim için mutluluk verici” diyen Melih Mahmutoğlu, “Güzel bir sezon geçirdik. Bütün sezon istediğimiz her şeyi sahaya yansıttık. Normal sezonu lider bitirdik. En zor eşleşilebilecek rakiplerden biri olan Zalgiris ile eşleştik. Zor seriydi ama 5. kez Final Four’a kaldık. Gurur verici. Sakatlıklarımız oldu. Üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Tek hedefimiz olan şampiyonluğu ülkemize tekrardan getirme şansını bulacağız. Tüm sezon taraftarımız yanımızda oldu. Onlara bir kez daha teşekkür ediyoruz. Zor bir dönemden geçiyoruz. Bize inanmaya devam etsinler. Biz onlara inşallah sonunda kupayı armağan etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Takımdaki eksikliklerde dolayı olumsuz bir hava oluşup oluşmadığına ilişkin soruya ise Melih Mahmutoğlu, “Ben olumsuz bir hava olduğuna çok inanmıyorum. Sadece üzücü bir hava var. Çünkü kimse Final-Four öncesinde böyle sakatlıklar olsun istemezdi. Biz kendimize inanıyoruz. O gün sahaya kim çıkarsa çıksın finale çıkmak için sonuna kadar savaşacaktır. Gönül isterdi ki tam takım gidelim ama kesinlikle negatif anlamda bir şey yok. Oynayan tüm oyuncular o gün sahada ellerinden gelenin fazlasını verecektir. Çok daha fazla savaşmamız gerekiyorsa çok daha fazla savaşacağız. Buna da hazırız. Sonuçta biz oraya kupayı kazanmaya gidiyoruz. İstersek beş oyuncuyla istersek de yarım oyuncuyla gidelim, bizim için fark etmez. Önemli olan sahaya çıkıp en iyi şekilde mücadele etmek olacak.” diye cevap verdi.

Final-Four’un final tarihi olan 19 Mayıs’ın ülkemiz açısından önemini takıma anlatacak mı sorusuna Melih Mahmutoğlu, “Türk halkı için çok özel bir gün. Takımdaki diğer oyuncular da bunun farkında. Tek hedefimiz, o özel günde, 19 Mayıs’ta Baskonia’da Türk bayrağını şahlandırmak olacaktır. “ diye yanıtladı.