gherardini
Fenerbahçe Doğuş Genel Menajeri Maurizio Gherardini önemli açıklamalar yaptı.

Ribaund Dergisi’ndeki “Head&Shoulders ile Kare As” sohbetinde konuşan Maurizio Gherardini’nin görüşleri şöyle:

“Mutlaka çözüm için beraber hareket etmeliyiz. Maccabi gelecek sezon lig ve EuroLeague takımlarını ayıracakmış. Bakın, biz bunu yapmak istemiyoruz. Ancak kurallar bize karşı olursa, biz de Türkiye Ligi’ni öldürecek bu hamleyi yapmak zorunda kalabiliriz. Günün sonunda hep beraber şunu düşünmeliyiz; ‘Nasıl daha iyi yapabiliriz?’ daha doğrusu ‘Nasıl beraberce daha iyiye gidebiliriz?’ kesinlikle potansiyelimiz var. Daha iyisini yapabiliriz. Peki daha iyisini yapmak nedir? Daha çok para harcamak mı? Ben buna kesinlikle katılmıyorum. Benim açımdan daha iyisini yapmak, daha iyi fikirlere sahip olmaktır.”

BÜTÇEYİ AYARLARKEN, GENÇLERİ UNUTMUYORUM

“Üstünde durduğumuz salon konusu da kesinlikle çok önemli. Gidip de, her takımdan 10 bin koltuklu salon beklemenin anlamı yok. Ancak salonların da bir standarda ihtiyacı var. Aksi takdirde ligin kalitesini bir üst seviyeye çekmek zor. Genelde gündemimiz A takımlar ama genç takımları daha sık konuşmalıyız. Sene başı bütçeleri ayarlarken, gençlerin gelişimine dair detayları atlamıyorum. Biz, Efes, TOFAŞ ve Banvit; sağlam scouting ağları kuralım. Bulduğumuz oyuncuları da gerekirse birbirimizle paylaşalım. Ve neticede hepimiz kazanalım.”

KİLİT CÜMLEM; KOÇLARA KOÇLUK YAPMAK…

“Benim için kilit cümle şu: Koçlara koçluk yapmak. Bu işe başlarken en tepeye koymamız gereken unsur kesinlikle bu. Masaya fikirleri yatırıp, koçlarla ‘neyin iyi, neyin kötü’ olduğunu konuşmalıyız. Her şeyden önce onların bu gelişimi göstermesi gerekiyor. Burada biraz konuşmak ve öne çıkmak yanlış algılanıyor.”