sant-roos
Lokomotiv Kuban 78-81 Darüşşafaka (Maç Özeti – VİDEO)

Darüşşafaka mücadeleye iyi başladı ve Okben Ulubay ile Wilbekin’in sayılarıyla ilk 8 dakika sonunda skoru 14-8’e getirdi. Lokomotiv Kuban kalan bölümde Lacey ve Babb’in üçlükleriyle oyuna ortak olurken temsilcimiz 1. periyodu 15-14 önde tamamladı.

Darüşşafaka 2. periyotta Kidd dışındaki oyuncularından katkı almakta zorlandı. Lokomotiv Kuban’da Elegar, Qvale ve Kulagin’i durduramayan yeşil siyahlılar soyunma odasına 35-31 geride gitti.

Darüşşafaka 3. periyoda da iyi bir başlangıç yaptı ve Cummings ile Wilbekin’in sayılarıyla ilk 7 dakikayı 44-42 önde geçti. Lokomotiv Kuban kalan bölümde Babb ve Antipov’un üçlükleri ile Kulagin’in de devreye girmesiyle üstünlüğü geri alınca Blatt’in öğrencileri son 10 dakikalık bölüme 52-49 geride girdi.

Darüşşafaka 4. periyodun başında tutuk bir görüntü çizdi. Lokomotiv Kuban’da Kulagin, Collins ve Ragland’ı yavaşlatamayan temsilcimiz ilk 8 dakikayı 70-63 geride geçti. Kalan bölümde Sant Ross ile kritik isabetler bulan yeşil siyahlılar maçın bitimine 6 saniye kala Wilbekin’in üçlüğüyle skoru dengeledi ve normal süre 72-72 bitti.

Darüşşafaka uzatma dakikalarına 6-1’lik seriyle başlayıp kontrolü ele geçirdi. Lokomotiv Kuban daha sonra Elegar ve Babb ile farkı 1’e indirse de temsilcimizde Wilbekin serbest atış çizgisinde hata yapmayınca yeşil siyahlılar maçı 81-78 kazandı ve 1-0 öne geçti.