Portland Trail Blazers oyuncuları Damian Lillard ve Myers Leonard Golden State Warriors’a karşı Batı Konferansı finallerinde 4-0 elenmeleri sonrası bazı ifadelerde bulundular.

Blazers, organizasyonun son 19 yıldaki en uzun playoff gidişatından sonra, Batı Konferansı finallerinde Warriors tarafından dört maçta playoff dışına itildi.

Portland koçu Terry Stotts, 119-117 yenilgileriyle sonuçlanan 4. maç sonrası, “özel bir sezonun” sona erdiğini söyledi.

ESPN Stats & Information’ın araştırmasına göre, Blazers, son 20 yılda aynı playoff serisinde en az 15 sayı önde olduğu üç maçı kaybeden tek takım. Warriors, 2. maçta 17 sayıdan, 3. maçta 18 sayıdan, 4. maçta ise 17 sayıdan geri gelerek kazanmıştı.

“BURALAR GÖRDÜĞÜMÜZDEN DAHA DERİN SULAR”

Maç sonrası Damian Lillard ve Myers Leonard’ın ifadeleri şu şekilde oldu:

Lillard:

“Burası, playofflarda oynadığımız en uzak nokta ve daha önce gördüğümüzden biraz daha derin sular. Fiziksel ve zihinsel olarak biraz daha yıpratıcı. Oyunun seviyesi daha yüksek. Kaybedecek daha çok şey var. Takımlar scout raporlarını detaylandırmalarını ve bir sonraki seviyeye taşıyor. Bunun bizim için harika bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Burada olabileceğimizi ve bu seviyede rekabet edebildiğimizi bence gösterdik. Ama burası kesinlikle farklı.”

“Bence bizim için özel bir sezon oldu. Arka arkaya süpürüldük. Yine süpürüldük ama ilk turda süpürülmekten ziyade, Batı Konferansı finallerinde süpürülmeyi tercih edersiniz.”

Meyers Leonard:

“Warriors’a hakkını vermek lazım. Bir süredir bu seviyedeler ve daha önce bunu başarmışlardı tabii ki. Belli bir oyun seviyesini sürdürebiliyorlar ve bu, son üç maçta geriden gelip kazanmalarını sağladı.”

Portland’ın playoffları, üçüncü kez üst üste bir seriden süpürülmeleriyle sona ermiş oldu. Geçtiğimiz iki yılda oynadıkları son playoff serilerinde maç kazanamayan ekip, 2017’de yine Warriors’a, önceki sezon ise New Orleans Pelicans’a karşı süpürülmüşlerdi. (Sporx)