wilbekin
Mücadele düşük tempolu başladı. Levallois Metropolitans ilk 5 dakikayı 11-5 önde geçince David Blatt mola aldı. Darüşşafaka mola sonrası serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle oyunu dengelese de Levallois Metropolitans, Lesca’nın devreye girmesiyle son 3 dakikada 10-2’lik seri yakaladı ve Darüşşafaka 1. periyodu 23-13 geride tamamladı.

2. periyot yüksek skorlu geçti. Levallois Metropolitans’ta Lesca, Nwaelele, Prepelic üçlüsü ön plana çıkarken Darüşşafaka, Wilbekin ve Bell’in skorer oyunlarıyla rakibini yakaladı ve takımlar soyunma odasına 41-41’lik beraberlikle gitti.

3. periyotta hem tempo hem de skor düştü. Levallois Metropolitans, Prepelic ve Elizier dışındaki oyuncularından katkı almakta zorlanırken skoru farklı oyunculara dağıtan Darüşşafaka son 10 dakikalık bölüme 57-55 önde girdi.

4. periyotta da senaryo değişmedi. Darüşşfaka 12 sayı attığı bu bölümde hücumda zorlansa da iyi savunma yaparak Levallois Metropolitans’ı 9 sayıda tuttu ve maçı 69-64 kazanarak Eurocup’a galibiyetle başladı.

Levallois Metropolitans 64-69 Darüşşafaka (Maç Özeti – VİDEO)