LeBron James, geçmişteki Cleveland Cavaliers döneminde Kyrie Irving’in Cavs’den takaslanmasının, Cavs için “sonun başlangıcı” olduğunu söyledi.

İddiaya göre, LeBron’a Kyrie’nin takaslanacağı bilgisi verildiğinde, LeBron’un takımın genel menajeri Koby Altman’a bu takasın gerçekleşmemesi gerektiğini söylediği belirtildi. Lakin bu görüşmeden birkaç dakika sonra, Altman’ın LeBron’a onay vermesine rağmen Cavs’in Kyrie’yi Boston Celtics’e takaslamayı kabul ettiği haberinin LeBron’a ulaştığı bildirildi.

LeBron’un haberi aldığında, Upper Deck için forma imzalarken “kalemini düşürdüğü ve oturduğu sandalyeye gömüldüğü” söylendi.

James, durumla ilgili “Herkes, Kyrie’nin takaslanmasının her şeyin sonunun başlangıcı olduğunu biliyor. Bu bir sır değil.” açıklamasını yaptı ve Altman’ın suçu olmadığını, kararın Dan Gilbert tarafından verildiğini düşündüğünü de şu sözlerle anlattı:

“O dönemde farketmek gerekir ki Koby’nin bir suçu yoktu, çünkü Koby henüz yeni GM olmuştu fakat takımı tek yöneten o değildi. Önceki GM David Griffin varken de böyleydi, az çok Griff’in işine son verilmesinin nedeni de buydu.”

Irving’in Cavaliers’den takasını talep etmesinin büyük bir nedeni, artık James’le oynamak istememesiydi. Kyrie, Cavaliers’i takas etmemeleri durumunda ihtiyaç duyduğu diz ameliyatını olacağını söylemişti. (Sporx)