New Orleans Pelicans’tan takasını isteyen Anthony Davis için muhtemel rotalardan bir tanesi de Los Angeles Lakers…

Anthony Davis’in, LeBron James’in yakın arkadaşı Rich Paul’un menajerlik şirketi olan Klutch Sports Group ile anlaşması sonrası iddialar kuvvetlenmişti. Bu nedenle Rich Paul’un, Anthony Davis’i çocukluk arkadaşı LeBron James’in formasını giydiği Los Angeles Lakers’a eninden sonunda geleceği konuşulmuştu. Hatta, bu iddiayı ilk dile getiren ESPN’den Jalen Rose’du.

Los Angeles Lakers’ın ise 7 Şubat’a kadar bu takası bitirmek için elinden geleni yapacağı, zira Davis’in bu tarihte takas isteğinde bulunmasının nedenin de Boston Celtics devreye giremeden bu işi bitirmek olduğu teorileri ortaya atıldı. Anthony Davis’i uzun süredir istediği bilinen Boston Celtics, Rose Kuralı gereği Kyrie Irving takasını yapmadan Anthony Davis’i takaslayamadığı ortaya çıktı.

CELTICS DAHA CAZİP TEKLİF SUNABİLİR

Eğer, Lakers 7 Şubat’a kadar Anthony Davis takasını tamamlayamazsa, iş yaza kalacak ve Kyrie Irving’in Rose Kuralı ile imzalanan kontratı biteceği için Celtics devreye girecek. Elinde daha fazla yetenekli oyuncusu ve daha fazla değerli draft hakkı olan Celtics’in, Davis için daha cazip bir teklifi masaya koyabileceği öne sürüldü.

LAKERS, LEBRON HARİÇ HER ŞEYİ VEREBİLİR

Los Angeles Lakers’ın ise Anthony Davis için potansiyelli oyuncuları Brandon Ingram, Kyle Kuzma, Lonzo Ball, Josh Hart ve draft hakları dahil her şeyi masaya koyabileceğinin de altı çizildi. (Sporx)