Kobe Bryant, Lakers’ın “göz açıp kapayıncaya kadar” NBA şampiyonu olacağını ve “birdenbire ortaya çıkan” Golden State Warriors taraftarlarına gülecek olanlara katılacağını söyledi.

Kobe, Lakers’ın Staples Center’da her sene düzenlenen “All-Access” etkinliğinde konuştu ve Lakers’ın genç çekirdeğinin “inanılmaz yeteneklerden” oluştuğunu söyledi. Kobe ayrıca, “dağın tepesine ulaşmanın” LeBron James’in sabrının nihai testi olacağını da ekledi:

“Buraya, bu organizasyona, bu şehre gelmek, LeBron için yeni bir şey değil. Her zaman spot ışığı üzerindeydi, değil mi? Ve bununla güzelce başa çıkabildi. Bence buradaki fark, tüm genç yetenekleri olan bir oyuncu koleksiyonuna sahip olması. Ve bu yüzden asıl mücadele, oyunlarının bireysel olarak ne olduğunu en kısa zamanda anlamak olabilir.”

“LeBRON’UN SABRI TEST EDİLİYOR”

Kobe şu şekilde devam etti:

“Çünkü sezonun başlangıcında, neler yapabileceğini ve nerede ne yapabileceklerini anlamaya çalışan bir bireysel yetenek birliğini gördünüz. Onların oyunlarının ne olacağını gördünüz. Ama aynı zamanda bu oyunları bir grup olarak nasıl bir araya getireceğini anlamaya çalışması gerekiyor. Birini diğerinin önüne koyamazsınız. Bu yüzden bu, Bron’un sabrını test eden bir şey ve aynı zamanda da ekibin kafasını suyun üstünde tutmak için yapması gereken şeyi yapması. Yani, bir dengeleme eylemi.”

“TABİİ Kİ ŞAMPİYONLUK KAZANACAKLAR”

Röportajını yaklaşık 700 kişinin önünde bitirmeden önce, Kobe’ye Lakers’ın bir şampiyonluk kazanıp kazanmayacağı sorulduğunda ise, efsane ismin yanıtı şu oldu:

“Elbette kazanacaklar. Tabii ki kazanacaklar. Bunu çözmeye kararlılar. Çözecekler de. Bu yolculuğun tadını çıkarın çünkü göz açıp kapayıncaya kadar şampiyon olacağız. İşte o zaman tüm Warriors taraftarlarına güleceğiz. Zamanında oraya oynamaya gittiğimde, etrafta bir sürü Lakers formalı kişileri görürdüm. Şimdi baktığımda ‘Nasıl ya?’ diyorum.” (Sporx)