Golden State Warriors şutörü Klay Thompson’ın babası Mychal Thompson, oğlunun LeBron James’in yanında Kawhi Leonard’dan daha iyi olacağını düşünüyor.

Los Angeles Lakers’ın 2019’da Klay Thompson’ı kovalaması bekleniyor ve Thompson, 2019 yaz döneminde sınırsız bir serbest oyuncu haline gelecek.

Mychal, geçtiğimiz gün bir podcastte konuktu ve Klay’in LeBron’un arkasında ikinci derecede rol oynamasını problem etmeyeceğini, çünkü bunu Golden State için yıllar boyunca yaptığını söyledi:

“Bu durumu, hiyerarşiye çok önemli bakan insanlardan duyarsınız. İnsanların size bakış şekli, bu adamlar için çok önemlidir. Klay L.A.’e gelse, ki bence gelmeli, LeBron’un arka planında yer alacağını biliyor. Ama bu hiç sorun olmaz, çünkü Warriors için yıllarca bunu yaptı.”

“Kawhi, Finaller MVP’si ödülü bulunan ligin en iyi 5 oyuncusundan biri. Temel mottonun ‘Buraya gel, LeBron 35 yaşına gelene kadar üç senede iki şampiyonluk kazan ve dönüşümde asıl adam sen olursun’ olduğunu biliyorum. Ama Kawhi bunu yapmak istiyor diye bir şey yok. Öbür yandan, LeBron’un gölgesinde yer alma fikrine sıcak bakıyor da olabilir. Hiçbir şey yapması gerekmez.”

Bu sezon 18.9 milyon dolar maaş alacak olan Klay, her fırsatta Warriors ile emekli olmak istediğini söylüyordu. Klay, son dört yılda üç tane olmak üzere Golden State ile arka arkaya şampiyonluklar kazanmıştı.

28 yaşındaki Klay, kariyerinde %42.2 üçlük isabeti ve %45.8 genel şut isabeti ile 19.2 sayı, 3.4 ribaund ve 2.3 asist ortalamalarına sahip. (Sporx)