Kevin Love, kendisi ve Cavs’deki takım arkadaşlarının “LeBron dönemi” sonrası mücadeleyle ilgili “çok heyecanlı” olduklarını söyledi.

Cleveland’da liderlik rolünü üstlenen Love, bu yaz James’in ayrılışının ardından “bir şeyleri yetiştirmek” için sabırsızlandığını “The Daily Show with Trevor Noah”da açıkladı:

Sadece Cleveland’da kalmak için yüklü miktarda para içeren bir anlaşma sağladın. Şimdi bu organizasyonun yüzü sen oldun. İlerletmek zorunda olduğun gerçekten güçlü bir mirası devraldın. Bunu yapabileceğini düşünüyor musun?

Kevin Love: “Kesinlikle. Şimdiye kadar gerçekleşen her şeyin bu noktaya vardığını düşünüyorum, özellikle Minnesota’da geçirdiğim altı yılın, çok veteran oyuncuya sahip olmamanın, birkaç yıl boyunca ligin en genç takımı olmamızın ve Cleveland’da şampiyonluk kazanmamızın beklenmesinin. LeBron, 2014-15 sezonunda takımla tekrar anlaşmıştı. Sonra beni oraya takasladılar ve her sene bir şampiyonluk kazanmamız bekleniyordu. Şimdi, yeni bir döneme giderken, – ki dünyanın en iyi oyuncusu ayrıldığı zaman bu bir mücadele oluyor – bir çok adam yalnızca oluşan fırsatlar için değil, aynı zamanda bir şeyleri büyütme konusundaki mücadele için de çok heyecanlı diye düşünüyorum.”

30 yaşındaki Love, bu yaz döneminde dört yıllığı 120 milyon dolarlık bir sözleşme uzatmasıyla birlikte Cavs ile yeniden bir araya gelmişti. (Sporx)