Kevin Durant, 2016 yılında Golden State Warriors’a katılmasının karşılığını almasıyla, ayrıca hem bireysel hem de takım arkadaşı olarak gelişmesiyle ilgili konuştu.

KD, takıma katılmasıyla ilgili kendisi üzerindeki beklentiyi karşılayıp karşılamadığı üzerine cevabı şu oldu:

“Tabii ki karşıladım. Buraya bir sebepten dolayı geldim ve bunun karşılığı olarak her medya üyesinin, her taraftarın ağzına ne gelirse söyleceğini ve bunun darbesini yiyeceğimi de biliyordum. Ama yine de buranın bir parçası olmayı öyle çok istedim ki, hiç umurumda olmadı. LeBron da aynı şeyi yaşadı. Her şeye rağmen tüm eleştirileri kabullendi.”

“BIRAKTIĞIM MİRAS BANA BİR ŞEY İFADE ETMİYOR”

Durant, ifadelerini şu şekilde sürdürdü:

“Basketbol oynama biçimleri hoşuma gidiyordu. Hiç böyle şutörlerle oynamamıştım. Bu beni hareketlendirdi. Çok yönlü oyunculardı ve ben de bunun bir parçası olmak istiyordum. Oyunum benimle konuşuyordu, başka şeyler değil. Oyunun ruhu benimle iletişime geçiyordu, en iyi oyuncu olmanın sonucu gelen ün ve spot ışıkları değil. Ya da mirasım değil. Hayatımın üzerine yemin ederim ki o benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Bu NBA hayatında kendimi nasıl inşa ettiğim, benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Yalnızca sahada olduğum her saniye çok iyi basketbol oynamak istiyorum ve bu da benim için en iyi fırsattı.”

“Ben Washington’da büyüdüm ve sekiz sene Oklahoma City’deydim. Bir anda üç yıldır kendimi Bay Area’da buldum. Hayatım boyunca bir yerlerde geziniyordum. Hiç stabil bir çevrem olmadı. Hiç olmadı. Doğduğumdan beri. Bu noktada olmak için ve bu adamlarla oynayabilmek için çok şey feda ettim. Ve buna da değdi.” (Sporx)