Golden State Warriors’ın yıldızı Kevin Durant’in, Batı Konferansı final serisinde Portland Trail Blazers’a karşı 3. ve 4. maçlarda oynamayacağı açıklandı.

Warriors koçu Steve Kerr, Durant’in serinin geri kalanı için uygunluğunun, geçtiğimiz gün yapılan yeniden değerlendirmenin ardından halen saha içi çalışmaları için onay almamasından ötürü, şüpheli olduğunu kabul etti. Warriors, bir hafta içinde KD’nin tekrar değerlendirileceğini söyledi.

Kerr, Warriors’ın 114-111’lik 2. maç 2 zaferinden sonra, “Umarım ilerlemeye devam eder ve ilerleme kaydetmiştir, ancak başlangıçta düşündüğümüzden biraz daha ciddi. Durumun nereye gittiğini göreceğiz, ancak gün boyu orada tedavi görüyor. Kendisini bu sürece adama konusunda harika bir iş çıkardı. Umarım bir noktada geri döner, ama sadece bekleyip göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Warriors başkan operasyonları başkanı Bob Myers, Durant’in 3. ve 4. maçlar için takımla Portland’a seyahat etmeyeceğini de ekledi.

Durant, kalfını Houston Rockets’a karşı Yarı Final serisinin 5. maçının üçüncü çeyreğinde sakatlamıştı. KD, bir şut attıktan sonra yere inip geri koşmaya başlamış ve aniden topallamaya başlamıştı. İlk olarak, Aşil sakatlığından şüphe duyulsa da, çekilen MR asıl durumu (kalf gerilmesi) belli etmişti. (Sporx)