Kevin Durant’in NBA Finallerinde sağ kalf sakatlığından geri dönüp aşilinden sakatlanmasından ötürü, Bleacher Report’tan Ric Bucher’a göre, kendisini yanlış yönlendirdikleri için Golden State Warriors’a kızgın durumda olduğu iddia edildi.

Bucher’ın iddiaları şu şekildeydi:

“Çeşitli yerlerde duyduğum şey, sakatlık nedeniyle işlerin gidiş şeklinden gerçekten memnun olmadığı. ‘Sakatlanıp geri döndüğümde ve bu kalf sıkıntısından sonra tekrar oynayıp feci bir sakatlık daha yaşadığımda beni yanlış mı yönlendirdiler?’ elementi var.”

“Kesin olarak ne söylendiğini, ne kadarının söylendiğini ve bunun ne kadar farkında olduğunu bilmiyoruz, ama size KD’nin kampındaki insanların, kendisini yanlış yöne doğru yönlendiren bir takımdan sorumlu olmak istemediklerinden dolayı, kendilerini korumaya aldıklarını söyleyebilirim. Çünkü temel olan, Steve Kerr’ün söylediği gibi, ‘Daha kötüye sakatlanabileceğini düşünmemeleri’. Steve Kerr’e bu söylendiyse, KD’ye de söylendiğine eminim. Ve şimdi bir yıl boyunca oynamama ve serbest oyuncu döneminin mahvolması olasılığına bakıyor. Bunun kendisinin Warriors’la eskisi kadar mutlu olmasını nasıl sağlayacağını anlamıyorum.”

Durant, NBA Finallerinin 5. maçında sağ Aşil tendonunu koparmıştı. KD’nin 2019-20 sezonunun tamamını kaçırması bekleniyor ve 2019-20 sezonu için oyuncu opsiyonunu reddetmesi halinde bu yaz sınırsız bir serbest oyuncuya dönüşecek. (Sporx)