Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant, dün gece Houston Rockets’a karşı oynanan 5. maçın üçüncü çeyreğinde sağ kalfını zorladı ve maçı terketmek zorunda kaldı.

Durant’in sakatlığı, üçüncü çeyreğin bitimine 2:11 kala geldi ve Rockets forveti Iman Shumpert’ın üstünden bir şut attıktan sonra gerçekleşti. Durant, Shumpert ile temasa geçti gibi görünmedi, ancak inişten sonra sahada birkaç adım attı ve sonra sağ bacağını tuttu. Rockets benchi önünde topallayan Durant, birkaç dakika sonra antrenörler ve Bob Myers eşliğinde soyunma odasına gitti.

Durant’in, zorlanan sağ kalfına bugün MR çektireceği açıklandı ve türün ciddiyeti hakkında hiçbir bilgi verilmedi.

“HEPİMİZ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK”

Koç Steve Kerr’ün açıklamaları şu şekildeydi:

“Hepimiz açıkça onun için hayal kırıklığına uğradık. Galibiyet konusunda sevinçliydik, ancak Kevin için endişeliyim ve onun adına hayal kırıklığına uğradım. Harika bir playoff dönemi geçiriyordu ve oyunun sonunu getirmeyi başardıkları için de adamlarımızla gurur duyuyorum. Kevin’in yarın nasıl olacağını göreceğiz.”

“AŞİLİ YIRTILDI ZANNETTİK, DEĞİLMİŞ”

Başlangıçta, oyuncular ve antrenörler Durant’ın Aşil tendonunu yırttığından korkuyorlardı, ancak Kerr’e Warriors’ın sağlık personeli tarafından böyle bir durum olmadığı söylendi:

“Aşili değil. Maçtan sonra koç ofisine girdiğimde pozisyonun tekrarı devam ediyordu. Aynı şeyi düşündüm, çünkü arkadan tekme atılmış gibi görünüyordu. Daha önce Aşilinden sakatlanan adamlarda bunu görmüştüm. İlk sorum o oldu. Aşil değil, bir kalf zorlanması olduğu konusunda emin oldum.”

Kerr, Durant’in 6. maçta oynamamasının olası olduğunu da ekledi.

Durant, oyunu terketmeden önce 32 dakika içinde 22 sayı, 5 ribaund ve 4 asistle oynamıştı. (Sporx)