Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant’in, NBA Finalleri’nin Toronto Raptors’a karşı oynanacak 1. maçında kadro dışı olduğu, DeMarcus Cousins’ın da “şüpheli” durumda olduğu söylendi.

Warriors başantrenörü Steve Kerr, Pazartesi günkü antrenmandan sonra yaptığı duyuruda, “KD 1. maçta oynamayacak. Sanırım bunu zaten duyurmuştuk ve durumun buradan nereye gideceğini göreceğiz. Finaller sırasında maçlar arasında çok fazla gün olduğu gerçeği bize yardımcı oluyor, bu yüzden göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Kerr, Durant’in Warriors ile Toronto’ya seyahat edip etmeyeceği konusunda henüz bir karar verilmediğine dikkat çekti, ancak Durant’ın rehabilitasyon sürecine devam ederken takım arkadaşları ile herhangi bir saha içi çalışması yapmadığını söyledi:

“Takımla birlikte yapmadı. Eğer saha içinde bir şey yapsaydı, oldukça hafif şeyler olurdu. Biraz şut denediğini biliyorum, ama ben [Warriors spor hekimliği ve performans direktörü] Rick Celebrini] ile konuşmadım. Bu yüzden bugün ne yaptığını tam olarak bilmiyorum.”

“DeMARCUS’UN DURUMU ‘ŞÜPHELİ'”

Bu arada DeMarcus Cousins ise, Kuadriseps sakatlığının iyileşme sürecinde olduğu şu günlerde, Finallerin 1. maçı için “şüpheli” olarak listelendi. Cousins, 15 Nisan’da, Batı Konferansı ilk turunda LA Clippers’a karşı 2. maçta sakatlanmıştı. O sırada “playoffları kapattığı” duyurulan Cousins’ın geri dönmesi için “muhtemel” ihtimali de kabul edilmişti.

Kerr, Cousins’ın kaydettiği ilerlemeden memnun kaldığını belirtti, ancak geri dönüşünün zamanlamasının dengelenmesinin zor olduğunu kabul etti:

“DeMarcus şu an iyi bir ilerleme kaydediyor. Tüm bunların zamanlaması zor, çünkü iki ay oynamaması gerekiyor. Pivotların ritimlerini bulması her zaman daha uzun sürer; oyunlarının hızı çok süratli. Eğer normal sezon olsaydı, basit olurdu: Onu tekrar ilk beşe koyup dakikalarını verirdik ve tekrar çalışmasına, ritmini bulmasına izin verirdik. Kolay olurdu. Ama Finallerin 1. maçından bahsediyoruz.” (Sporx)