Jimmy Butler’ın, Minnesota Timberwolves’dan takasını talep ettiği açıklandı.

Wolves, Butler’ı 2017’deki Draft gecesi Chicago Bulls’tan almıştı.

Butler, koç Tom Thibodeau’ya 2019’da serbest bir oyuncu olarak Wolves’le uzun süreli bir kontrat imzalama niyetinde olmadığını bildirdi.

Jimmy, Timberwolves’un bu yaz döneminde sözleşmesi üzerine yeniden görüşmeyi ve kontratını uzatmayı ummuştu, ancak bu takımın yüklü miktarda maaşından kesmesini gerektirecekti.

TIMBERWOLVES İYİ PARA ÖDEYEMİYORDU

Timberwolves, şu anki durumuna göre dört yıllığı 110 milyon dolarlık bir uzatma sunabiliyordu ve Butler, anlaşılacağı gibi bir sonraki yaz dönemi için çok daha kazançlı bir anlaşma imzalayabileceğinden emin bir şekilde bu opsiyonu reddetti.

ÜÇ TAKIMIN İSMİ GEÇTİ, SONRA CLIPPERS KALDI 

ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre Butler, en başta Brooklyn Nets, LA Clippers veya New York Knicks’e takas edilmeyi tercih ediyordu, ve daha sonra bu seçenekler arasında yalnızca Clippers en ön planda kaldı. Bunun en büyük nedenlerinden biri olarak, Clippers’ın önümüzdeki yaz döneminde iki maksimum kontrat ödeyebilecek bir maaş boşluğuna sahip olması gösteriliyor.

LeBRON, LAKERS’IN “CAZİBESİNİ AZALTMIŞ”

Butler’ın seçenekler arasında tahmin edilen Los Angeles Lakers’tan ziyade Clippers’ı tercih etmesinin sebebinin ise “Yıldız olabileceği bir yere gitmek istemesi” olduğu ve “LeBron’un Lakers’ta olmasının, ‘prime’ yıllarında olan Butler için Lakers’ın cazibesini azalttığı” olduğu açıklandı.

29 yaşındaki oyuncu, Chicago Bulls döneminde de bu “asıl adam” rolünü üstlenmişti. (Sporx)