Jimmy Butler, bu yaz sınırsız bir serbest oyuncu olarak nereye giderse gitsin maksimum kontrat alacağına emin olduğunu söyledi.

Serbest oyuncu döneminde Tobias Harris’i de almak için çalışmalar başlatacak olan Sixers, Butler’a 188 milyon dolar değerinde beş yıllık bir teklif sunabilir.

29 yaşındaki All-Star oyuncu, geçen Kasım ayında takas yoluyla gelerek zaman içinde Philadelphia’nın en sevilen oyuncularından olmuştu.

Butler şu ifadeleri kullandı:

“Teknik olarak düşünüyorum, nazar değmesin ama, gitmeyi seçeceğim herhangi bir yerde maksimum kontrat alacağım. Yani eğer dört yıl, beş yıl konuşuyorsanız, bu zaten yeteri kadar para demektir. Sanırım ilk anlaşmamdan hala yeterince param var.”

“Sert oynadığın sürece, şehir seni seviyor; elinden geleni ortaya koyman, senden tek istedikleri. Organizasyondaki taraftarlarla ve insanlarla tanışmak ve onlarla etkileşim kurmak kesinlikle eğlenceliydi ve kesinlikle herkes harika.”

Sixers, Butler, Robert Covington ve Dario Saric karşılığında Minnesota’ya iki ilk beş oyuncusu takas etmişti. Ayrıca, Jerryd Bayless ve bir 2022 ikinci tur draft hakkı da almıştı ve o zamandan beri serbest bırakılmış olan Justin Patton’u almıştı.

Butler, 12 playoff maçında ortalama 19.4 sayı, 6.0 ribaund ve 5.2 asist yapmıştı. Toronto serisi sırasında Sixers’in önde gelen skoreri olan Butler, maç başına ortalama 22 sayıyla oynamıştı. (Sporx)