Hidayet Türkoğlu
2019 FIBA Dünya Kupası Eleme Grubu maçlarında 23-26 Şubat tarihlerinde İsveç ve Letonya deplasmanlarına çıkmaya hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki etkinliğin ilk bölümünde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Ömer Onan ve A Milli Takım Baş Antrenörü Ufuk Sarıca açıklamalarda bulunurken, devamında da milliler basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, kritik viraj öncesi millilere olan inancının tam olduğunu söyledi. Türkoğlu, ‘’Gruptaki ilk iki maçımızı kazanarak başladık. İki kritik deplasman maçı oynayacağız. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak milli takımı oluşturan idari ve teknik kadromuza ve oyuncularımıza güvenimiz tam. Her iki maça da en iyi şekilde hazırlanarak çıkacağız. Bir sonraki gruba avantajlı olarak geçmek istiyoruz. Bunu yapabilecek gücümüz var. Hedeflerimize adım adım yaklaşıyor ve maç maç düşünüyoruz. Bu bağlamda iki maça da titizlikle yaklaşıyoruz’’ dedi. Türkoğlu, sezon içi yoğun maç takvimi nedeniyle oluşan sıkışıklığa rağmen oyuncuların ve kulüplerin gösterdiği duyarlılıktan duyduğu memnuniyeti de ‘’Bu süreçte tüm kulüplerimiz, yöneticilerimiz, antrenörlerimiz ve oyuncularımız bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Nihayetinde Milli Takım olarak elde edilecek tüm başarılar birlikte elde edilmiş başarılar olacaktır. Bu destek ve duyarlılık sebebiyle herkese çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.  Türkoğlu, Ufuk Sarıca önderliğinde genç bir ekibe sahip olduklarını belirterek Dünya Kupası’nın ardından Olimpiyatlar’a katılmak istediklerini sözlerine ekledi.