bogdanovic
Gelecek yıl Bogdanovic NBA yolcusu! Vlade Divac açıkladı…

Sacramento Kings Genel Menajeri Vlade Divac’tan Fenerbahçelileri üzecek açıklama geldi. Tecrübeli basketbol adamı bugün verdiği bir röportajda gelecek sezon için Bogdan Bogdanovic’in Sacramento Kings’e katılacağını açıkladı.

DeMarcus Cousins’ı takımdan takas yoluyla gönderen Divac bu röportajda, yıldız oyuncunun ayrılık sebebini “yeni bir kültür oluşturacağım” şeklinde açıklarken, Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Bogdan Bogdanovic’in de gelecek sezondan itibaren Sacramento Kings kadrosunda yer alacağını açıkça dile getirdi.

2014’ten beri Fenerbahçe’de forma giyen Bogdanovic, Phoenix tarafından draft edilmiş ancak hakları 2016 yılında Sacramento’ya takas edilmişti.

Bogdan Bogdanovic’in kontratı (Hızlı Hücum)

2014’te Fenerbahçe ile 4 yıllık kontrat imzalayan Bogdan Bogdanovic’in sözleşmesinin 2. ve 3. yıllarının sonunda (2016 ve 2017 sezon sonu) NBA çıkış hakkı bulunuyor. Bogdanovic’in kontratına göre bu çıkış bedeli 1 milyon Dolar. NBA takımlarının en fazla 650 bin Dolar buy-out ödemesine izin verildiği için Bogdanovic eğer NBA’e gitme kararı alırsa kalan miktarı kendi ödemek zorunda kalacak.

Bogdan Bogdanovic’in Fenerbahçe istatistikleri

Yıldız oyuncu bu sezon Fenerbahçe ile Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde 13.4 sayı 3.4 ribaunt 2.4 asist, Euroleague’de ise 13.3 sayı 2.9 ribaunt 4.3 asist ortalamaları ile mücadele ediyor.