furkan-korkmaz
Furkan Korkmaz Philadelphia 76ers’a gidecek mi? Durumu belli oluyor…

“philly.com” sitesinden Keith Pompey’nin haberine göre Furkan Korkmaz bu yaz NBA’e gitmek istiyor fakat Philadelphia 76ers genç oyuncuyu getirmek için acele etmiyor. Philadelphia, Furkan’ın 1 yıl daha Avrupa’da kalıp NBA’de oynamak için daha güçlü bir hale gelmesi gerektiğini düşünüyor.

Philadelphia 76ers, Furkan Korkmaz’ı 2016 NBA Draft’inde 1. tur 26. sıradan seçmişti. Furkan, 2016’da da Philadelphia’ya gitmek istedi ama sözleşme bedelini ödeyemedi.

Şu anda Banvit’te kiralık olarak oynayan Furkan Korkmaz’ın Anadolu Efes ile olan kontratı bu sezonun sonuna kadar devam ediyor ve sözleşmede 2 milyon Dolar’lık bir buy out bedeli bulunuyor. NBA takımları bir satın alma karşılığında en fazla 650 bin Dolar ödeme yapabiliyor.

Philadelphia 76ers Genel Menajeri Bryan Colangelo ve başkan yardımcısı Marc Eversley, 28-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi Final Four organizasyonunda Banvit formasıyla mücadele eden Furkan Korkmaz’ı izlemişlerdi. Furkan bu turnuvada en iyi genç oyuncu ödülünün sahibi oldu.