Fikret Orman
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, CNN Türk’te Hakan Çelik’in konuğu oldu. Fikret Orman, Euroleague konusundaki fikirlerinin arkasında olduğunu söylerken Fenerbahçe’nin başarısını küçümsemediğini belirtti.

Fikret Orman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Euroleague konusundaki fikirlerimizin arkasındayım. Euroleague kötü bir organizasyon demiyorum. Fenerbahçe’nin başarısını küçümsemiyorum. 1 yıl evvel de Fenerbahçe hak etmişti. Ama ticari bir organizasyon. Herhangi bir federasyonun yaptığı bir şey değil. Ferdi bir organizasyon. Kim veriyor gidecek takımlar kararını, şirket. Şirket kim?”

“Siz şimdi Euroleague için takım kuruyorsunuz. Kim ödüyor parasını? Kulüp. Gelen taraftar kimin? Kulübün. Sonunda geliri kim alıyor? Bunu konuşmak Fenerbahçe’nin başarısı ile ilgili değil. Buna katılan olur, katılmayan olur. Bunu alıp başka yere çekmek isteyenler olabilir. Ben diyorum ki; Beşiktaş basketbol takımı bir para harcıyor. Ne için? Kupayı almak için. Kupayı kazanan kulüp ne kadar alıyor? 1 milyon euro. Bunu oyunculara prim olarak vermiştir. Bunu FIBA yapsın, denetlensin.”