fenerbahçe
Fenerbahçeli oyuncular Final Four öncesi açıklamalar yaptı. Fenerbahçe TV’ye konuşan Jan Vesely, Kostas Sloukas, Ekpe Udoh, Gigi Datome, Bobby Dixon, Melih Mahmutoğlu, Anthony Bennett, Barış Hersek, Ahmet Düverioğlu, Egehan Arna ve Berk Uğurlu’nun sözleri şu şekilde:

Jan Vesely: “4 Takım da Burada Olmayı Hak Ediyor”

Kupayı alabilmemiz için çok büyük fırsat ve bu sefer kendi evimizde oynuyoruz. Umarım kupayı alırız.

Uzun bir sezondu. Sağlık sorunları ve sakatlıklarla uğraşmak zordu ama eksik olan parçayı tamamlayacak biri hep vardı. Aslında normal sezonu istediğimiz gibi tamamlayamasak da sonradan toparlandık.

Son dönemlerde evimizde kaybettiğimiz maçlar ve saha avantajını kaybetmemiz kötüydü. Play offların farklı zihin, konsantrasyon ve motivasyonu oluyor.

4 takım da burada olmayı hak ediyor. Sezon başında da bu takımların ismini söylemiştim. Cuma akşamı herkes kendini gösterecek. Konuşmaktan ziyade oynamak için buradayım.

Taraftarlarımız sahamızda bize inanılmaz destek veriyorlar. Final Four’un da İstanbul’da olması taraftarlarımıza büyük hediye. Bize çok büyük destek olacaklardır.

Kostas Sloukas: “Önce Real Madrid Maçını Kazanmalıyız”

Sezona çok iyi başlamadık. Sakatlıklar sonrası ne zaman tüm takım olarak çalışmaya başladık ve sonucunda bugünlere geldik. Antrenör ve staff tecrübesinin de buralara gelmemizde büyük katkısı var.

Sezon başında ilk hedefimiz Final Four’du. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Real Madrid çok güçlü bir takım ve yetenekli oyunculara sahipler. Bu maçlarda şans da çok önemli. Adım adım gitmeliyiz. Önce yarı final maçını kazanmalıyız. Bunun için elimizden geleni yapacağız.

Şubat ayı içerisinde diz ağrılarım başladı. İlaç kullanarak birkaç hafta oynadım. Sonrasında sağlık heyeti ile birlikte ameliyat kararı aldık. Bütün ekibin yardımıyla çok çabuk parkeye döndüm. Şu an yavaş yavaş yerimi bulmaya başladık. Daha da iyi olacağıma inanıyorum.

Kesinlikle taraftarların bize çok büyük katkısı olacak. Takım olarak bizde işimizi yapıp ilk maçı kazanarak finale kalmalıyız.

Ekpe Udoh: “Tacı Takmak İçin Son 2 Maç”

Final Four’a kalmak çok güzel duygu. Panathinaikos’u deplasmanda yenip buraya gelmemiz çok önemliydi. Şu anda Final Four’a gidip en güzel işi yapmanın peşindeyiz.

Yazın çok yoğun çalışma içinde buldum. Hazırlık kampına geldiğimde zaten formdaydım. Sakatlıklar genelde o dönemlerde oluyor. Sonrasında problem yaşamadan sezona devam ettim.

Final Four’a kalan takımlar arasında çok fazla sürpriz yok. Anadolu Efes’in play off serisinde şansının olduğunu düşünmüştüm ama kaybettiler. Tacı takmak içinse iki maç var.

Bende çocuk olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Belirli bir konuda bir profesyonelin sana yardımcı olması çok güzel. Ben bunu yapmaya çalışıyorum. Çocuklar geleceğimiz.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçı inanılmazdı. Takım sonuna kadar çok savaştı. Gol pozisyonundan sonra kendimi tutamadım. Sezon sonunda sürpriz yaparım belki, beni halı sahalarda kaleci olarak görebilirsiniz. Volkan’dan bunun için ekipmanlarına ihtiyacım var.

Luigi Datome: “Birbirimize Güveniyoruz Ve Başaracağımıza İnanıyoruz”

Burada olmak müthiş bir his. Bunun için çok çalıştık ve şua anda Final Four’un tadını çıkarma zamanı.

Kolay olmadı, sistem değişikliğinden dolayı herkes sezon içinde aynı zorlukları yaşadı. Bu süreçte hiç endişelenmedim. Kötü dönemlerimiz oldu ama arkadaşlarıma ve teknik heyete güvenim sonsuzdu, çünkü çok çalıştık.

Final Four’da nasıl bir şey yaşayacağımızı tahmin edemiyorum ama bunun için çalışacak zamanımız var. En önemli silahımız herkesin sağlıklı olması. Sonuna kadar birbirimize güveniyoruz ve başaracağımıza inanıyoruz.

Final Four’un İstanbul’da yapılacağı açıklandığı an itibaren bizde beklenti oluşturuldu. Bu noktaya gelmek kolay değildi. Basketbol adına İstanbul Avrupa’nın en önemli merkezlerinden. Şehir olarak da dünyanın en güzel şehirlerinden biri.

İstanbul’da olmasına taraftarlarımız açısından seviniyorum, umarım onlara hayatların en güzel hediyelerini vereceğiz.

Bobby Dixon: “Önemli Zamanlarda Ne Yapmamız Gerektiğini Biliyoruz”

En unutulmazı deplasmanda Panathinaikos’a karşı oynadığımız son iki maçı kazanmaktı.

Play offlara biraz tökezleyerek girdik. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Önemli zamanlarda ne yapmamız gerektiğini biliyoruz ve play offlarda bunu yaptık.

Önce ilk maçı kazanmalıyız. Kupa için elimizden geleni yapacağız.

Melih Mahmutoğlu: “Seyircimizle Daha İyi Oynayan Takımız”

Üst üste 3 sene Final Four, çok büyük başarı. Sonu kupa olsun. Kolay da olmuyor. Uzun bir seriden geçiyoruz. İnşallah en sağlıklı şekilde Final Four’da oluruz.

Tam takım olarak bu sezon 7 maç oynamış. Tam takımken yenemeyeceğimiz hiçbir takım yok. Panathinaikos serisinde bunu da gösterdik.

Gönül isterdi ki play off oynayan 3 Türk takımında Final Four’a kalsın.

Seyircimizle daha iyi oynayan takımız. Bize artısı olacak. Taraftarla beraber kupayı kaldırmak düşüncesi heyecan veriyor. Kanımızın son damlasına kadar savaşacağız.

Çok büyük olasılıkla tüm tribünler Final Four’da sarı lacivert olacak. Madrid ve Berlin’de düzenlenen Final Four organizasyonlarından taraftarlarımızın yarattığı atmosfere zaten alışığız.

Anthony Bennett: “Kazanmak İçin Çok Büyük Şansımız Var”

Bana destek olan çok arkadaşım var. Halen öğrenme sürecindeyim ve çalıyorum. Kısa süredir buradayım ve çok şey yaşadım. Burası mükemmel. Final Four’un Türkiye’de olması daha da güzel. Kazanmak için çok büyük şansımız var.

Barış Hersek: “İnşallah Bizim İçin Çifte Bayram Olur”

Kendi taraftarımızın önünde kazandığımız başarıyı paylaşmak ayrı mutluluk. Çok formda play off serisi geçirdik. Kendi ev sahibi olduğumuz organizasyonda 19 Mayıs’da, özel bir günde Real Madrid’i geçip finale kalmak istiyoruz. Bizim için en büyük hedef, kupayı alıp bu müthiş gururu hep birlikte yaşamak. İnşallah 19 Mayıs’ta Real Madrid’i yenerek çifte bayram yaşarız.

Ahmet Düverioğlu: “Kolay Olmayacak”

Benim ilk Final Four’um. Zorlu maçlar olacak. Tüm takım konsantre. İyi çalışacağız. Elimizden geleni yapacağız. Real Madrid çok iyi takım. Kolay olmayacak. Saha avantajı bizler için ayrı bir avantaj olacak. En önemlisi de savaşacağız.

Egehan Arna: “16 Sayıdan Dönmek En Unutulmaz Andı”

Bu benim için çok büyük şans. 20 yaşındayım ve ikinci Final Four’um. Çok özel oyuncularla bir arada bulunuyorum. Bu biz genç oyuncular için büyük şans. Euroleague sistemi değişti ve daha çok maç oynadık. Sakatlıklar, zorlu fikstür… Ama elimizden geldiğince iyi mücadele ettik. Eksiklerimizi kapatmaya çalıştık. Bence en iyi şekilde bitirdik. Panathinaikos ile oynadığımız ilk karşılaşmada 16 sayıdan dönerek maçı almamız; benim için en unutulmaz andı.

Berk İbrahim Uğurlu: “Rövanşı Alacağımızı Düşünüyorum”

3 sene art arda bu organizasyonda yer almak çok önemli. Herkesi tebrik ediyorum. Geçen seneki finalin rövanşını bu sene alacağımızı düşünüyorum.

Takımım adına savaşmayı seviyorum. Herkes birbirine yardımcı oluyor. Bu da biz genç oyunculara özgüven veriyor.