fenerbahçe ülker arena
Fenerbahçe’den bilet satışının kapatılması konusunda açıklama geldi!

Geçtiğimiz günlerde bir voleybol maçı, son Tofaş ve bugün oynanacak Barcelona maçına bilet satışının kapatılması üzerine Fenerbahçeli taraftarlar sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirmişlerdi. Konu hakkında Sarı-Lacivertli kulüp resmi bir açıklama yaptı. Bilet satışının kapatılması konusunda, “sahte bilet satışını, karaborsa bilet satışını engelleme ve sosyal medyaya görüntüleri sızan bedava biletler için ise sponsora ayrılan bilet” açıklaması yapıldı.

İşte Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamanın tam metni:

“Özellikle son dönemde takımlarımızın maçlarına yönelik yapılan sahte bilet satışı, karaborsa bilet satışı ve  6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Yönelik Yasa’ya aykırı davranışlara yönelik tarafımızdan alınan önlemler çerçevesinde, ligde oynadığımız Tofaş ve Euroleague’de Barcelona’ya karşı oynayacağımız karşılaşma öncesindeki bilet satışı, kulübümüze ait mecralar tarafından yapılmıştır.

Bu kapsamda, kombinesi olmayan ve bilet almak isteyen taraftarlarımızın, TC Kimlik Numarası ibrazı karşılığında bilet temini sağlanmıştır.

Bununla birlikte, özellikle sosyal medyada yapılan karaborsa bilet satışları, emniyet birimleriyle koordineli bir şekilde tarafımızdan dikkatle takip edilerek, her bir karaborsa satış için IP ve telefon numarası takibi yapılarak günbegün suç duyurusunda bulunulmuştur. Karaborsa ile yapılan bu mücadele, Fenerbahçe Ülker Sports Arena çevresinde de devam etmektedir.

Bu bağlamda, sosyal medyada yer alan bazı görsellerin sahte olduğunu tespit etmekle birlikte, kulübümüz sponsorlarına, her biri kendi sözleşme maddeleriyle sabit, toplamda 883 bilet temini yapılmış, bu biletlerin yalnızca davetiye kapsamında değerlendirileceği teminat altına alınmıştır. Ayrıca, hiçbir taraftar grubuna ücretsiz bilet temini yapılmamıştır.

Taraftarlarımızdan ricamız, karaborsa bilet satışlarına itibar etmemeleri, çoğunluğu sahte olduğu kayıt altına alınan biletlere ilgi göstermemeleri, yalnızca kulüp tarafından satılan biletlere itibar etmeleri, illegal bilet satışı ile ilgili somut bilgileri kulübümüzle paylaşmalarıdır.

Bundan sonraki maçlarda yapılacak bilet satış şekli, daha sonra taraftarlarımızla paylaşılacaktır.

Taraftarlarımızın bilgisine sunarız.

Fenerbahçe Spor Kulübü”