kalinic
Fenerbahçe Doğuş 95-89 Baskonia (Maç Özeti – VİDEO)

Fenerbahçe Doğuş Baskonia karşısında saha avantajını koruyarak ikinci maçı da 95-89 kazanarak seride durumu 2-0’a getirdi.

Maça daha iyi başlayan taraf Baskonia oldu. İlk 2 dakika sonrasında ilk basketini Kalinic ile bulan Fenerbahçe, Vesely’i de devreye soksa da Baskonia, Timma’nın skorer oyunu sayesinde ilk 5 dakikayı 10-15 üstün geçti. Periyodun diğer yarısını ise daha iyi oynayan taraf temsilcimiz oldu. Sarı-Lacivertliler, Wanamaker’ın basketleri sonrası Baskonia’nın da faul hakkını erken doldurmasıyla Sloukas ve Guduric’in çizgiden bulduğu sayılarla 20-17 öne geçti ve çeyreği de 25-23 önde tamamladı. İkinci periyodun başında skor üstünlüğü sürekli el değiştirdi. Baskonia Janning ve Huertas’ı devreye sokarken Fenerbahçe Datome ve Sloukas ile skor üretti. Çeyreğin ikinci yarısında ise Fenerbahçe oyuna ağırlığını koymaya başladı. Wanamaker, Guduric ve Nunnally üçlüsüyle farkı çift hane seviyesine getiren Fenerbahçe’ye Baskonia Vildoza ve Timma’nın dış atış isabetleriyle karşılık verince devre 53-49 sona erdi.

İkinci yarının başında Baskonia Poirier ve Shengelia ikilisinin basketleriyle yeniden öne geçse de Fenerbahçe Kalinic, Wanamaker ve Melli üçlüsüyle yeniden oyun momentumunu ele alıp 7 sayı farkla öne geçerek Baskonia’ya molayı aldırdı. Ancak İspanyol ekibi Vildoza ve Voigtmann ikilisiyle bir kez daha geri gelerek farkı 1’e kadar çekti. Son periyotta da maça Shengelia ve Janning’in üçlüğüyle tutunan Baskonia’ya karşı Fenerbahçe Wanamaker’ın hücum liderliğiyle karşılık verip taraftarının da desteğiyle yeniden kontrolü ele aldı. Son bölümde Wanamaker ve Melli’nin kritik basketleriyle Baskonia’yı yanına yaklaştırmayan Fenerbahçe son bölümde gelen top kayıplarına rağmen aradaki farkın avantajını kullanarak maçı 95-89 kazanarak seride durumu 2-0’a getirdi.