Fenerbahçe Beko’nun ‘Özgüven Sponsoru’ Head & Shoulders oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Ülkemizde basketbol adına elde ettiği başarılar ve rekorlarla birçok ilki hayata geçiren, ulusal-uluslararası arenadaki galibiyetler ve şampiyonluklarla Avrupa’nın ve dünyanın sayılı markalarından biri olan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın ‘özgüven sponsoru’ Dünyanın 1 numaralı şampuanı* Head & Shoulders oldu.

Ülkemize erkek basketboldaki ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıran Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın özgüven sponsoru Head&Shoulders, Türkiye’de basketbolun gelişimine katkı sağlayacak projeler hayata geçiriyor. ‘Kazanmak Kafada Başlar’ sloganıyla bugünün ve geleceğin efsanelerinin yanında olan Head & Shoulders, 2018-2019 sezonunun ikinci yarısından 2019-2020 sezonunun sonuna kadar Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı’na destek olacak.

Head&Shoulders ile yapılan anlaşmaya dair Fenerbahçe Spor Kulübü Gelir Kaynakları Direktörü Murat Dülge şunları söyledi: Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, ulusal ve uluslararası arenada uzun yıllardır elde ettiği başarılarla ülkemizin ve kulübümüzün global arenadaki gurur kaynağı. Fenerbahçe Beko, küresel anlamda sahip olduğu marka değeri ve büyük potansiyel ile birlikte yol arkadaşlığı yaptığı ticari ortaklara da önemli bir katma değer sağlıyor. Bugün itibariyle özgüven sponsorumuz olan Head&Shoulders ve tabi ki P&G’nin spora verdikleri destek ve sahip oldukları marka gücüyle takımımıza çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızı Euroleague arenasında kümülatif olarak yaklaşık 470 milyon kişi takip ediyor. Bu çok önemli bir rakam. Birlikte yürüdüğümüz markalar için çok değerli bir veri. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızın ulaştığı erişim rakamları bizi Avrupa’daki rakiplerimizin önüne taşımış, NBA takımlarıyla mücadele eder noktaya getirmiş durumda. Head&Shoulders ile bu anlaşma dâhilinde dijital platformlardaki içeriklerimizi de kapsayan bir iş birliğimiz olacak. Fenerbahçe markası zaten aidiyetle kendisine bağlı taraftarının gücüyle çok önemli bir marka, önemli bir değer. Fenerbahçe Türk sporunun lokomotifi ve söz sahibi. P&G ve Head&Shoulders da Fenerbahçe Beko’nun ‘özgüven sponsoru’ olarak aramıza katıldı. Dünyanın 1 numaralı şampuanı olan Head&Shoulders’a ailemize hoş geldin diyoruz.

Sponsorluğa ilişkin konuşan P&G Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü İpek Ersavaş ‘’P&G olarak dünyada spora en çok destek veren şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Basketbolla özdeşleşen ve yıllardır Türkiye’de basketbolun gelişmesi için katkılarda bulunan Head&Shoulders ile Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı’nın ‘Özgüven Sponsoru’ olarak bu desteğe bir yenisini daha eklemekten mutluluk duyuyoruz. Head&Shoulders olarak ‘Kazanmak Kafada Başlar’ mottomuz ile her zaman özgüvenin önemini, kendine inanarak yola çıkmanın olumlu etkisini anlatmak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda, tüm basketbol severlerin heyecanla takip ettiği, gerek Türkiye liginde gerekse EuroLeague’de özgüvenle mücadele eden Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ile iş birliği yaptığımız için mutluyuz. Biz Head&Shoulders olarak basketbolun, fiziksel olarak sağlığa iyi geldiği kadar psikolojik olarak da özgüven sahibi olmak, takım çalışmasını öğrenmek, sosyalleşmek ve disiplin sağlayabilmek adına çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle çocukların ve gençlerin basketbola yönlendirilmesinin sağlıklı bir toplum yaratmada oldukça etkili olabileceğini düşünüyoruz. Head&Shoulders olarak, ülkemize özgüveni yüksek, hayallerinin peşinden giden ve cesaretli bir nesil kazandırarak bugünün ve geleceğin efsanelerini destekleyen projeler geliştirmeye devam edeceğiz.’’

*Temmuz 2015- Haziran 2016 arası Nielsen satış bilgilerine dayanan P&G hesaplamaları

FENERBAHÇE BEKO ERKEK BASKETBOL TAKIMI HAKKINDA

Euroleague’de üst üste 4 kez Final Four’da mücadele eden, arka arkaya 3 kez final oynama başarısı gösteren Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, 2017 yılında ülkemize erkek basketboldaki ilk Avrupa Şampiyonluğu’nu kazandırdı.

Elde ettiği başarılarla adını rekorlara yazdıran Fenerbahçe Beko, bu sezona da tarihi bir başlangıç yaparak Euroleague’de oynadığı 19 maçta 17 galibiyetle lider durumda bulunuyor.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, Tahincioğlu Basketbol Süper Lig’de ise 14 maçta 12 galibiyetle zirvede yer alıyor.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, başarıları ve sahip olduğu marka değeriyle kulübümüzün ve ülkemizin spordaki en büyük gurur kaynağı.

P&G Hakkında

Markalarıyla dünya çapında 5 milyara yakın insanın yaşamına dokunan P&G, yaklaşık 70 ülkede faaliyet göstermektedir. P&G, Türkiye’de Alo®, Ariel®, Fairy®, Febreze®, Gillette®, Head & Shoulders®, İpana®, Olay®, Oral-B®, Orkid®, Pantene® ve Prima® gibi güvenilir, kaliteli ve lider markalardan oluşan güçlü bir ürün yelpazesine sahiptir. P&G ve markaları ile ilgili son gelişmelere ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için http://www.pg.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.”