fenerbahce
Geçtiğimiz hafta Gaziantep Basketbol ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın sonrasında Gaziantep Basketbol oyuncusu Erden Eryüz ve Fenerbahçe antrenörü Erdem Can arasında yaşanan tartışma sonrası her iki kişiye de federasyondan ceza geldi.

Disiplin kurulu Fenerbahçe antrenörü Erdem Can’a 1 müsabakadan men ve 5 bin TL para cezası, Gaziantep Basketbol oyuncusu Erden Eryüz’e de 2 müsabakadan men ve 5 bin TL para cezasına çarptırırken, Fenerbahçe taraftarının da sahaya yabancı madde atmasından dolayı kulübe 5 bin TL para cezası verildi. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalar şu şekilde:

“Fenerbahçe Spor Kulübü yardımcı antrenörü Erdem Can’ın eylemine uyan Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 36. maddesi gereğince 2 müsabakadan men ve 5.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, verilen temel cezaya Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 13. maddesinde ifade edilen tahrik indirimi uygulanmak sureti ile temel cezada indirime gidilerek neticeten –idari tedbirli olarak katılmadığı/katılamayacağı takip eden müsabakada infazdan mahsubu yapılmak üzere- 1 müsabakadan men ve 5.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, taraftarlarının bulunduğu bölümden sahaya yabancı madde atılması ve 1 kez anons yapılmak sureti ile oyunun durmasına da neden olmaları sebebiyle Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 29.2.2. maddesi gereğince 5.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Gaziantep Basketbol Kulübü sporcusu Erden Eryüz’ün eylemine uyan Disiplin Yönergesi’nin 36. maddesi gereğince –idari tedbirli olarak katılmadığı/katılamayacağı takip eden müsabakada infazdan mahsubu yapılmak üzere 2 müsabakadan men ve 5.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”