Fenerbahçe 79-75 CSKA (Maç Özeti – VİDEO)

Haftanın maçında CSKA Moskova ile karşılaşan Fenerbahçe Beko, 15 sayı farkla geriye düştüğü maçta ikinci yarıda geri döndü ve maçı 79-75 kazanarak galibiyet serisini 9’a çıkardı.

CSKA Moskova maça çok hızlı başladı. Hackett’tan 8 sayılık katkı alan CSKA, içeriden Hunter ile basketler bulup Peters’ı da devreye sokunca ilk çeyrekten Rus ekibi çift haneli farkla öne geçti. Fenerbahçe Vesely ile direnirken ikinci bir hücum opsiyonu bulamayınca ilk çeyreği 18-26 ile CSKA Moskova önde tamamladı. İkinci çeyrekte ilk 3 dakikada 3 top kaybı yapan Fenerbahçe karşısında CSKA, Clyburn ve Higgins’in sayılarıyla farkı yeniden çift hanelere çekti ve oyunu kontrol etmeyi sürdürdü. Çok yüksek yüzdeyle hücum etmeyi sürdüren CSKA farkı 15’e kadar çıkardı ve devreyi de 36-48’e getirdi.

Üçüncü çeyreğe iyi savunma ile başlayan Fenerbahçe, CSKA’yı peş peşe hücumlardan boş döndürünce yakaladığı ivme ile 16-0’lık bir seri buldu ve geriden gelip öne geçmeyi başardı. CSKA ise bu krizden Sergio Rodriguez ve Clyburn’ün sayılarıyla çıkarak son periyota önde başladı. Son çeyrekte hücumda ritmini kaybeden Fenerbahçe, kontrolü yeniden rakibine kaptırdı. Fark 7’ye çıkmasına rağmen savunma ile geri dönen Fenerbahçe, hücumda da Dixon, Sloukas ve Datome ile kritik anlarda isabetler bularak yeniden geri döndü. Vesely ile bitime 1 dakika kala öne geçen temsilcimiz, kalan bölümde CSKA’ya sayı şansı vermedi ve maçı 79-75 kazandı.

Skor dağılımları