dixon
Milliyet Gazetesi yazarı Ümit Avcı, Maccabi – Fenerbahçe Doğuş maçını değerlendirdi.

Maccabi deplasmanında sezonun en kötü performanslarından birisini sergileyen Fenerbahçe Doğuş, ne savunma ne de hücumda istediklerini yapabildi, rakibinin enerjisi karşısında çok kötü başladığı ve bir ara 16 farklı geriye düştüğü maçı kaybetti.

THY Euroleague’deki 14. maçında İsrail’de Maccabi Tel Aviv’e konuk olan Fenerbahçe Doğuş, 82-73’lük skorla 5. yenilgisini aldı.

Fenerbahçe kafa olarak hazır başlayamayınca, ev sahibi oyuna çok iyi girdi. Daha ilk dakikada Thompson’ın yaptığı fauller, Guduric’in savunma hataları, Nunnally ile Wanamaker’ın bir türlü devreye girememesi, ev sahibinin 9-0 ile maça başlamasını, ilk basketini 4.5 dakika sonra bulan temsilcimiz karşısında, potaya yaptığı her koşudan sonuç alıp, ilk çeyreği 24-15 önde bitirmesini sağladı.

İlk çeyrekte rakibe 13’te 8 iki sayı şansı tanıyan, 6 ribaunt daha az alan Fenerbahçe, 2. çeyrekte savunmada biraz toparlandı, Vesely ile farkı 2 sayıya indirdi ama Nunnally hücum dışında savunmada da öyle vasat bir günündeydi ki, onun üzerinden oynanan oyunlar Maccabi’yi yeniden hareketlendirdi. Vesely ile devreye 10 sayı sığdıran Dixon dirense de, ilk yarıyı Maccabi 40-36 galip bitirdi.

Enerjisi düşüktü

Rakibin uzunları faul problemine girmişken Melli skoru 40-40’a getirdi ama ikili oyun savunmasında çok hata yapan rakibe karşı, guardların çok kötü günde oluşu, bunu fırsata çevirmeyi engelledi, Maccabi son çeyreğe de 60-54 galip girdi.

Datome son çeyrekte Vesely’nin direncine ortak olmaya çalıştı ama temsilcimizdeki enerji o kadar düşüktü ki, Maccabi tempoyu her yükselltiğinde arayı açtı. Sinan ve Melih gibi direnç koyabilecek isimler de çok az süre alınca, geri dönüş şansı kalmadı, temsilcimiz 35. dakikada 16 sayı geriye düştüğü maçta 5. yenilgisini aldı.

*Ümit Avcı’nın Milliyet Gazetesi’ndeki yazısıdır.